Zavřít reklamu

Zatímco ještě před pár lety se mohla zdát závislost na smartphonech jako hudba velmi vzdálené budoucnosti, při pohledu na současnou společnost musí být prakticky každému jasné, že se s tímto problémem již ve velké míře potýká. Tuto skutečnost si naštěstí uvědomuje čím dál více technologických firem, které se snaží skrze své produkty se závislostí lidí na technologiích bojovat a to i přesto, že z ní de facto profitují. Jednou z nich je i YouTube, které v minulosti do své aplikace přidalo možnost upozornění na potřebnou pauzu a nyní do ní přidává další zajímavý prvek – konkrétně upozornění na to, že byste měli jít spát. 

Známe to asi každý. Je večer, oči se nám klíží a my s posledních sil saháme ještě po telefonu a sjíždíme novinky na sociálních sítích a YouTube, přičemž na něm většinou celý den zakončujeme a v tom lepším případě u něj i usneme. V horším případě – když do aplikace zabředneme – sjíždíme video za videem a to klidně i do časných ranních hodin, což není pro naše fyzické i psychické zdraví rozhodně dobré. YouTube proto nyní přidává novinku ve formě nastavitelné notifikace, která vás upozorní na to, že máte jít spát. Její nastavení bude naprosto jednoduché. Zkrátka u ní jen vyplníte, v kolik hodin vás má upozornit a je hotovo. Jakmile daný čas nastane, notifikace se objeví a dá vám na výběr, co s načatým videem. Buď jej můžete dokoukat, okamžitě ukončit a nebo notifikaci zcela ignorovat a YouTube využívat dál. Je tedy jen na vás, co pro vás bude v danou chvíli tím nejlepším řešením. 

Novinka dorazila na YouTube zcela v tichosti a to jak na jeho androidí aplikaci, tak i do iOS. Jak je však bohužel již zvykem, rozšiřování updatu, který novinku přináší, má YouTube rozfázované a kvůli tomu je tak možné, že jej ještě nemáte k dispozici. Ani my jsme jej v době psaní tohoto článku na redakčních iPhonech neměli. 

Související články

Dnes nejčtenější