Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Hrozí to i u nás v každém případě.. Hlavně proto, že máme tu úžasnou korunu – „švýcarský frank východní Evropy“ – měna, která ryje držkou v h*vnech a propadla o dost vůči euru a brutálně vůči dolaru.
  Pokud v této republice bude 70% „flastenců“, kteří budou odmítat zavedení eura, tak si na tento chaos a prudké změny budeme muset zvyknout.

  Jelikož monetární politice rozumíš jako koza petrželi, tvé závěry jsou úplně mimo. Právě oddělený kurz naší měny od EUR/USD chrání naši ekonomiku a pracovní místa před výkyvy, které způsobuje např. cenová válka těžařů ropy atd. Jen samostatná koruna ochránila naše hospodářství před drtivým vlivem hypoteční krize. Euro je totiž „politický projekt“ a nástroj k ovládnutí mas v rámci celé Unie. Btw. ČNB není až tak moc závislá na Evropské centrální bance atd., nastavujeme vlastní úrokové sazby, můžeme mnohem pružněji reagovat na výkyvy trhu atd. atd. Nic z toho evidentně nechápeš.

  Martin má naprostou pravdu! Díky negramotům, typu Cumus Omega, jsme mohli tak akorát držkou v prdelích EU! EU, kdo se vyzná, tak ví, že se stejně rozpadne a to bude pak BOMBA!!!! Škoda, že jí uměle udržují již několik let, jinak by to prdlo tak, že by nám hlavy duněly doteď!
  Najdi si nějaké opravdové „GURU“ na tuto tématiku a hned ti to otevře oči!

  Martin
  Presne tak. Staci se podivat na Slovensko ktere s velkou slavou prijalo € a okamzite se stala Praha druhe nejvetsi Slovenske mesto.
  Plno čobolů kteri se nechteji ucit cesky coz je prvni predpoklad dobreho a bezproblemoveho zacleneni kdyz se prestehuji do ciziho statu.

  Lukášku: narodnostné výlevy uboziaka by si mal nechat zájsť, nakoľko ani jeden pepík, čo roky žije na SVK sa nedokázal asimilovať a prispôsobiť, tak čo ty meleš o zaclenovaní do cudzieho statu ??

  Tak i jako priznivec zavedeni Eura rikam, ze oboji ma sve vyhody. Pokud ekonomika padne, tak mate moznost podporit vyvoz levnejsi korunou. Pokud je ale takovato globalni krize ta k koruna je z pravidla jako jedna z prvnich na rane, prave pro ten predpoklad ze intervence na zmenu kurzu probehnou.

  Roky nas menove intervenovali, aby bylo lepe. Tak ted uz asi je 🤦‍♂️

  A kurz byl daleko stabilnější.

  Současné výkyvy kurzu jsou způsobeny celosvětovým šílenstvím kolem koronaviru a cenovou válkou mezi těžaři ropy. To, že kurz CZK kolísá je naprosto normální a přirozené. Zajímavé je, že jabčáci nesnížili ceny ve storu, když byla CZK „silná“ a najednou by teď chtěli využít kurzový rozdíl ve svůj prospěch. Myslete hlavou. Slabší koruna znamená, že exportní firma z ČR dostane za stejnou cenu v EUR více CZK, může více zaplatit lidi atd.

  Ja mel vzdy opacnou zkusenost nez je popisovana v clanku. Napr. tento tyden jsem si kupoval dve aplikace … Prvni aplikace: cena v USD: 39,99, cena v CZK: 1050 -> kurz dle jejich prepoctu 26,25 CZK za dolar. Druha aplikace: cena v USD: 4,99, cena v CZK: 129 -> kurz dle jejich prepoctu: 25,85 CZK. Pricemz kurz dle CNB je cca 24,7 CZK. Nemam pocit, ze by na me prodelavali :-/

  Prosím, rozlišujte mezi slovy e-mail a email. Po tom, co zjistíte rozdíl mezi těmito slovy, určitě nechcete psát email, jak se píše v článku. Dík

Vložte vlastní komentář

celý text