Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  iPod Touch, po tom fiasku minule, tak to jim přeju :-D Doufám, že to dopadne úplně stejně a Apple zas nic neprodá. Mě to přijde jako nenažranost, kdy Apple pořád vymýšlí, jak by ještě podojil iOvce!
  Nejvíc asi vydělává na službách a SW v Apple store. Ale jo, jsou to dobří veksláci, výrobní hodnota třeba řemínku k AW u Číňana 30 Kč prodejka toho samého, pouze s natisknutým logem jabka 1500 Kč.

  Byznys ;) Asi to nebudou prodávat za nákupku…

  Ne asi! Vem si kafe v kavarne. Naklad 3 koruny a rubnem ti to za 150 (Starbucks) a to nikomu nevadi.. zvlastni

  @Haha: neverim ze pre Starbicks je nakald na jednu kavu len 3 koruny. Tu kavu treba v niecom pomliet, v niecom pripravit, do niecoho dat, niekto ti ju musi podat, niekde to cele musi byt a samozrejme to cele musi “svietit”. Prepocitat to cisto len na to, kolko napojov urobim z kiloveho balenia nebudu celkove naklady vzs. zisk.
  Ale ze aktualne Apple ponuka malo muziky za vela penazi s tym suhlasim aj ja.

  Jasně, že to nechci za nákupku, on ani třeba ten fake sportloop za 30 Kč není za nákupku. Jde o to, že je jaksi amorální požadovat za to tolik. Jako třeba 600 Kč bych bral, ale 1400 je docela úlet! A tak je to u Apple se vším. Neřeším peníze, i když to není jasné, ale morální otázku. Jo a Starbuck nesnáším, jak ostatní konzum mekáč, kfc a podobné…. shitky s shit foodem.

  @Haha: nákupka 3 koruny? Hele jo, Apple je hodně o značce a platíš za ni, to prostě uznají i ti, kteří se v tom vyžívají, ale zas buď realista a vžij se do kůže zaměstnavatele, kterej musí:
  – zaplatit materiál
  – zaplatit dovoz, pojištění a jiné cancy jenom kolem materiálu
  – zaplatit lidi, kteří z materiálu udělají produkt (velmi urychleně řečeno)
  – zaplatit za ty lidi socku, zdravku a už jen to jsou hodně přepálené výdaje
  – zaplatit za prostory, ve kterým ten byznys vede
  – zaplatit za energie, za vodu, za daně z celého podnikání
  – zaplatit za lidi, co mu povedou účetnictví
  – zaplatit za lidi, co mu povedou marketing, PR a ekonomickou stránku věci
  – zaplatit za lidi, co mu ty věci budou vůbec prodávat
  – zaplatit za lidi, co vyškolí nováčky, když je potřeba, kteří mají prodávat
  – ke všemu se ne vždy každý produkt podaří na 100 %, to jsou pak další vyhozené peníze z okna
  … a to jsou všechno – a nejen tohle, ale pro představu stačí – náklady, které se propočítávají do každého jednoho produktu, která ta firma dá na trh. A pokud ten zaměstnavatel není chobotnice a nemá třicet hlav a nezvládne všechno do puntíku dělat sám, tak musí holt platit. Takže co? Pořád myslíš, že to je nákupka 3 koruny? Nebo možná 4? Nevím, jak moc jsou obsáhlé tvé znalosti mikroekonomie, ale zkus ve volném čase se podívat na pojmy fixní a variabilní náklady firem. :)

  Hoši, nechte si ty kraviny o kávě a ekonomice a raději se pojďte bavit o Apple TV. Zajímalo by mě, co tam bude nového a jestli má cenu počkat a nebo teď pořídit aktuální 4K ? Je teď u premium reselera za 4.690,- Kč, což podle mě docela jde.

  Ja som nedavno vymenil ATV4 za 4K takze upgrade neplanujem. Ak je 4K za dobru cenu, nebal by som sa kupit. Ak ta oslovi novsi model, kupis a 4K predas. Trosku na tom stratis ale nebude ta mrziet ze si mohol kupit. Niekto kto kupi sa najde. ATV sa da predat.

Vložte vlastní komentář

celý text