Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  V dnešnej dobe už súkromnie neexistuje a o ochrane súkromia užívateľov sa to taktiež nedá povedať…sú to len rečičiky… vedia o nás všetko, kde sa pohybujeme, čo robíme, čo nakupujeme, začo míńame a pod.

  Máš pravdu, avšak aj každý človek ktorý všetko ukladá na cloudové úložiská si za to čiastočne môže sám.

  To je pravda. Všetko čo je online, už súkromné nie je. A keď nám zrušia hotovosť, už nebudeme ani slobodní, pretože stačí, že ťa niekto obviní, zablokujú ti účet a nekúpiš si ani chleba a presne k tomu to všetko speje, aby sme boli monitorovaní…

  Mate pravdu panove. Ukladat veci na icloud jaky koliv je velke riziko. Opravdu to neni ulozene v soukromy jak si velka cast mysli ze je. Ono staci ze o vas vse vy operator. Kde se nachazite jak dlouho jste tam byli atd. Proste dnesni doba je takova ze soukromy neni zadne.

  Patriku prosím Vás, alespoň trochu zkuste zapracovat na té gramatice. Takhle to vypadá, jakoby to napsalo 8leté dítě…

  Ak sa tak nad tým zamyslím, tak napr. kontakty v cloude, správ v cloude, poznámky v cloude atď., to nie je ani tak pre pohodlie užívateľa, aby sa mu to všetko krásne synchronizovalo na všetky zariadenia, ale skôr preto, aby ich dobrovoľne zverejnil. Tak isto P2P pripojenie kamerového systému cez cloud, bez potreby pevnej IP adresy. Človek si myslí, aké je to skvelé a nakoniec nato sám doplatí tým, že zverejní svoje súkromie a môže tam mať nastavené heslo aké len chce, to nie je prekážka. Prosto sme dospeli do doby, kedy už ozaj nič nie je súkromné…

  Tak Apple je len ďalšia skurve_na firma čo sleduje každého a keď sa na to príde tak sa vyhovoria na takúto pic_ovinu… Ako nech sa nikto nehnevá ale očumovat fotky miliónom užívateľom je maximálny vrchol! Mna vôbec nezaujíma že niekto z 1 miliardy prípadov niekoho zneužil keď kvôli tomu stráca miliarda ľudí súkromie! Hlavne ako len ojebuje ta firma o súkromí! Ešte aj z Macu Vám tajne sledujú všetky dáta ako ostatne firmy špiny americké

  Vážně si myslíš, že tvůj život někoho zajímá? Mě je úplně jedno, jestli nějaký bot zkontroluje knihovnu na cloudu. A že tam mám pár fotek ženy jak mi kouří šulínka mě fakt nevytrhne.

  Tohle je ale hrozně hloupý argument, „nemám co skrývat“. Jde o princip. Já u sebe doma taky nemám drogy a zbraně, ale rozhodně bych nepřistoupil k tomu, aby mi každý týden v neděli odpoledne přišel policajt do domu, prohledal mi každej kus bytu a potom si ještě prohlédnul můj počítač a všechno co v něm je uloženo, jenom proto, že tam nic nezákonného nemám. Každý máme právo na soukromí, ovšem v dnešní době je to, navzdory tvrzení různých firem, bohužel přežitek.

  Každý tu brečí nad hovnama. Žádné uložiště na internetu nebude bezpečné. Byste nesměli vůbec žít virtuálně. A ono i v reálném životě to soukromí moc nefunguje, tak nevím proč to tak každý hrotí.

  Soukromí je stále stejné, je jen na vás, uživatelích, zda se rozhodnete se podmínkami společnosti souhlasit a odevzdáte jim svá data. Žádný Orwell se nekoná, každý má svá data a údaje ve svých vlastních rukou.

  I tak je mi to fuk… jo, mám tam i trochu toho lechtivého materiálu s manželkou a co… tak ať se někdo podívá jak mi ho kouří nebo mrkne kde jsme byli na dovolené a můj kluk si odřel koleno… v dnešní době cokoliv co dam na net tak musím počítat s tím ze o to buď přijdu nebo se na to někdo další bude dívat… (výjimku tvoří jen bezpečnost u banky) tam mám jiný pohled na věc ;-)

  Do háje lidi, že byste si alespoň ověřili informace a neplašili tyhle kraviny?

  Apple, ano, ověřuje obrázky jestli neobsahují obsah nezletilých apod., ale nedělá to jako např. Google, který používá AI aby „koukala“ na obrázky.

  Apple jen porovnává hashe! obrázků vůči databázi známých nahlášených obrázků.
  Nekoukají na obrázky a vůbec neví jejich obsah. Jen porovnávají otisky – obdobně jako to má touchID nebo faceID, kde zase většina lidí žije v iluzi, že Apple má na svých serverech DB všech biometrických údajů jejich uživatelů.

  Ale to chcete po jablickarich moc, maji dost starosti se zahrivanim iPhonu v mrazech, chlazenim v lete. Bez navodu neumi zapnout email a pri nakupu je jen 1 pozadavek “aby bylo videt, ze na to mam, socko!”

  A co se mi fakt nelíbí, že redakce maže příspěvky, které ji ve vší slušnosti kritizují za neznalost problému o kterém píší :))
  Tak jestli své nedostatky vyrešíte cenzurou, tak to o mnohém svědčí :))

Vložte vlastní komentář

celý text