Zavřít reklamu

Aplikace se jen málokdy obejdou bez větších či menších chyb, které mohou být mnohdy nejen otravné a nepříjemné, ale i poměrně nebezpečné. Právě to totiž platí pro novou bezpečnostní díru, kterou trpí aplikace WhatsApp od Facebooku. Experti na kyberbezpečnost ze společnosti Check Point důrazně doporučují aktualizovat na nejnovější verzi, jinak hrozí, že vám jediná zpráva dokáže narušit chod celého softwaru a smazat skupinové konverzace. Chyba se týká jak iOS, tak Androidu.

Technologickým světem hýbe další bezpečnostní trhlina, která se tentokrát našla v aplikaci WhatsApp, jež přímo spadá pod Facebook. Na chybu přišli výzkumníci ze společnosti Check Point, jež se zaměřuje na kybernetickou bezpečnost a hledání nových řešení v oblasti správy dat. Ač se jedná o poměrně nenápadnou skulinku, útočníci mohou zneužít skupinových konverzací a jedinou zprávou, pozměněnou přes vývojářský mód prohlížeče, tak narušit chod aplikace pro všechny účastníky. Kromě toho, že je chat nemožné znovu otevřít je ohrožen také samotný software, který je zaseknutý ve smyčce a neustále se vypíná. Aplikaci je tedy nutné kompletně přeinstalovat, aby opět začala znovu správně fungovat. Chyba sice neumožňuje útočníkovi jakkoliv napadnout váš telefon, ale reinstalací přijdete o uchovanou historii konverzace, a stejně tak z části o některé nastavení.

Naštěstí Facebook rychle přispěchal se záplatou, která tuto nepříjemnost opravuje. Výzkumníci se totiž drželi protokolu a ještě před tím, než vyšli s detaily na povrch informovali společnost o chybě a čekali na nápravu, která přišla poměrně rychle. Tento postup slouží k tomu, aby nebyla informace o bezpečnostní trhlině lehce zneužitelná a nedávala útočníkům návod jak na to. V každém případě se bug stále týká starších verzí, a je tedy nutné stáhnout aktualizace, konkrétně 2.19.120 a novější. Toho docílíte otevřením App Storu, poklepáním na svůj profil a následnou kontrolou, zda nejsou k dispozici nové aktualizace. Nezbývá než doufat, že si Facebook podobné nepříjemnosti v budoucnosti ohlídá a nenechá vše na bedrech bezpečnostních výzkumníků, bez nichž by se na chybu pravděpodobně ani nepřišlo.

Dnes nejčtenější

.