Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Článek mluví, jakoby se LCD nahradily nějakým miniLED, to je ale nepřesné.

  miniLED jsou stále běžné LCD displeje.

  Inovace je především ve velmi vylepšeném sektorovém podsvícení. To díky malinkým LED (v desetinách milimetru jedna) bude sektorů mnohem více a budou menší, pravděpodobně půjde vypínat podsvětlení pod shluky několika málo desítek pixelů až možná i jednotlivé pixely. Na finální produkt (kolik sektorů to nakonec bude) jsem zvědavý.

  Určitě se bude na co těšit. OLED je na větších úhlopříčkách asi prostě stále příliš drahé, a neduhy jsou přesto stále přítomny (např. nutné PWM s nízkou frekvencí kvůli věrnějšímu zobrazení tmavších odstínů a zamaskování nedokonalostí v uniformitě)

  “ Že si za tento posun Apple nechá pořádně zaplatit tak zřejmě nikoho příliš nepřekvapí. ”
  Jen aby pak nebyl prekvapen, ze to koupi “jen profíci”
  Ja si teda myslim, ze tech profiku zase tolik neni :-)

  Vzhledem k tomu, že to bude nejprve Pro verze tak asi počítají, že to není masovka. Co ty na to.
  Jinak vše co má podsvit stojí za starou belu protože jsou tu dvě rizika poškození. Podsvit nebo pixely. Pokud to bude pod každy pixel tak to bude alespoň obrazově super. Pokud to rozdělí na sektory budou vidět v tmavých scénách mapy.

  Koupil jsem si ipad pro 2018 kuli práci. Jsem grafik a často chodím kreslit do terénu. A ano lituji toho, že jsem musel dát tolik peněz do něčeho co se oproti konkurenci liší jen lepšími vlastnostmi pro grafickou práci. Což zvládá v pohoděi můj počítač s wacomem, za stejnou cenu. Kdybe existovala stejně dobrá alternativaklidně za stejnou cenu appl bych určitě nekoupil. Já kupuju věci podle vlastností a né proto abych machroval, že na ně mám.

Vložte vlastní komentář

celý text