Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  A zaroveň s tím pracuje na kontaktních čočkách pro lidi s brýlema, kteří je nemohou nahradit diop. kontaktníma čočkama a na operaci nejdou :D

  Operace u mě je pasé, mám 2jitou vadu operace pak jednu zhorší :-( Čočky mi po nějaké době začli vadit. Normální dioptrické brýle jsou OK.
  Takže toto není produkt pro mě, bohužel :-( Jak moc bych si přál brýle nenosit a moct nosit třeby sluneční, nebo tyto chytré brýle, by bylo super.
  Třeba vymislí i něco pro „klasické brýlovce“ :-D

  Řekl bych, že konec iPohnů (mobilů obecně) se určitě neblíží. Těžko si lze představit, že uživatelé iPhonů přejdou na „chytré“ brýle. Je třeba si uvědomil že při uživání mobilů platí jistý konsenzus s ohledem na zachování jisté míry diskrétnosti. U brýlí by jistě nastaly pochybnosti zda nejsou využívány na ve5ejnosti v rozporu s „dobrýmy mravy“. Další věc je osobní pohodlí. Zatímco mobil témeř nikomu nepřekáží (snad kromě pohybové aktivity) brýle určitě nenosí kdo nemusí. Těch argumentů by se našlo víc. K nějakému posunu částečného ústupu od mobilů jistě dojde, ale spíše chych sázel na chytré hodinky, u Apple tedy na nové generace Apple Watch. Bude zajímavé tak jako tak sledovat co další vývoj přinese.

  Souhlasím. Další problém bude v tom, že pan Filip zřejmě nevládne angličtinou a pro překlad zdrojů používá GoogleTranslate. Navíc zřejmě nemá ani technické vzdělání a je mu totálně fuk co píše. Vznikají tak neuvěřitelné perly, jako například ve včerejším článku na stejné téma psal, že Apple použije při konstrukci brýlí „lehké látky“. Hlavně že vyjde článek. Je to bída.

  Žabáku, ty brýle nikdy nikdo neviděl. Vysvětli mi, prosím, jak si můžeš být jistý, že ty „lehké látky“ použity skutečně nebudou? Vůbec nevíme, jak to bude vypadat = nevíme, na co by mohly být lehké látky nebo chceš-li tkaniny použity (nebo nepoužity). Tak o co jde? [Edit – psal jsem, že použije k výrobě, ne konstrukci].

  Pane Filip, děkuji za odpověď. Omlouvám se, že jsem váš včerejší článek špatně citoval, zde je přesná citace: „v kombinaci s pohodlným nošením, které zajistí lehké textilie“. Myslíte tím, že pohodlné nošení zajistí například hedvábí? Nosím brýle skoro celý život a jako pokročilý uživatel brýlí vám prozradím tajemství – brýle se z textilií nemohou vyrábět. Dokonce ani rámečky. :-)

  Rozhodně se s vámi nechci hádat, protože brýle (díky Bohu) nosit nemusím, ale myslím, že je potřeba brát zkrátka v potaz to, že ve výsledku tyhle iBrýle nemusí vůbec vypadat jako klasické brýle nebo třeba alespoň částečně mohou, ale jelikož budou určeny pro jiné využití, bude si u nich Apple moci dovolit trochu větší experimenty s materiály.

  Žabák: i když to p. Filip napsal opět dost neobratně tak nemohu souhlasit. Proč by nemohli být rámečky vyráběny z lehkých materiálů potažmo látky? Zřejmě znáte všechny výrobce rámečků a neumíte si ani představit, že by součástí materiálu rámečku byla textilie?
  Tak to pardon…

  tyhle bryle, to uz tady bylo v provedeni od googlu a pokud si dobre pamatuju, nejak zvlast se to u lidi nechytlo, casto ba naopak, vlna odporu, napr. na restauracich se zacly objevovat cedulky „s google brylema k nam ne“ atp., navic proc by clovek nosil bryle kdyz nemusi

  Když dva dělají totéž není to totéž.
  Telefony už tu také byli i MPtrojky, také o tablety se někdo pokoušel…

  Jenze na brylich od Googlu nebylo jabko ;)

  Kdyby udelali analni sprchu s logem jabka, tak jsem ochotny se vsadit, ze by to zevlove po kavarnach ostentativne pokladali na stul, aby to vsici videli.

  Psal jsem kritický komentář a ten nebyl zveřejněn nebo smazán nebo se neodeslal, píšu tedy znovu.

  Musím se omluvit, ale tyto články pana Filipa a úvahy o nesmyslech se nedaji číst a hlavně nemaji žádnou hodnut ani váhu. Je to jen natahování a obracení vět. Tento komentář jsem si již několikrát odpustil a zkusil si dát na 2 měsíce LSA detox, ale po pár dnech, co jsem zpět, už mám zase ten pocit, že takhle ne. Články by měl psát člověk znalý Applu a jeho filosofie. Pardon a děkuji za pochopení.

  Pro mě je většina článků zmíněného autora relevantní. Jsem si jist, že problematice o které píše rozumí a rád příspěvky čtu. Málokterý neotevřu. Jsem pro diskusi, ale věcnou a konkrétní. Nic mě nenutí číst co nechci a nic mi nebrání se věcně vyjádřit

  Tak a teď už jenom napojit na matrix :-) Zcela vážně, pokud by zmíněné brýle zobrazovali nějaké informace, do toho bych měl v uších ipody, kdo za mě bude sledovat realitu? Nebo budu přes brýle koukat na svět pomocí kamery? Růžové brýle? Jak by to mělo/mohlo fungovat? Někdo nápad?

  A už jste něco četl o augment reality vs virtual reality? Pokud chtějí něco takového vydat jako náhradu za telefon neumím si představit, že donutí všechny k nošení brýlí.
  Leda by donutily všechny nosit hodinky a k tomu pro některá použití nasazovali brýle. Jinak mi to zatím nedává smysl, ale jsem na to moc zvědav.

  Na to aby lide (holky) zacli (y) nosit bryle, staci par FB/IG lidí a zacnou (ženy) je nosit okamžitě :D
  Není třeba Applu ;)

  Sirka: ale ano, dovedu si takové brýle představit. Dokonce je mám. Vyrobil je Uvex a jezdím v nich na lyžích. Odhaduji, že brýle máte jen sluneční. Brýlové obruby musí být z velmi odolných a dobře udržovatelných materiálů, například titan, ocel, kvalitní plasty. Textil není odolný ani dobře udržovatelný.
  Ale o materiál na brýle vůbec nejde, jde o to, že placený „redaktor“ má u své práce přemýšlet a nepsat ptákoviny. Napsat že u brýlí zajistí pohodlné nošení „lehká textílie“ je tak absurdní pitomost, že zůstává rozum stát. Takovou perlu uděláte jen cestou: anglický článek -> Google Translate -> šup na web bez čtení.

  Mohl byste si už konečně připustit, že ty brýle Applu mohou být využívány zcela jinak než ty, které denně nosíte a tudíž si u nich může výrobce dovolit i použití jiných materiálů? Přestaňte mě laskavě pořád osočovat z absurdit u článku o produktu, který nikdo nikdy neviděl a tudíž nikdo neví, jak bude a nebude zpracován. Díky

  Pane Filip trošku se zamyslete jak by brýle mohli držet na kusu látky

  Úplně normálně může bÝt ten kus látky jen jako výztuha například. Nevím kdo by tu měl přemíšlet. Materiály mají mnoho skupenství, že?

  Je vidět že o materiálech a látkách nevíte vůbec nic, potažmo ani o konstrukcích. Sice většina věcí v článku jsou asi nesmysli, ale zrovna použití lehkých látek není nic divného ani nic inovativního

Vložte vlastní komentář

celý text