Zavřít reklamu

Když jsem ve včerejších večerních hodinách, kdy už bylo venku slabé světlo, potřeboval vyfotit fotografii, počítal jsem s tím, že její kvalita nebude kvůli absenci nočního režimu na iPhonu XS nikterak závratná. Po několika fotkách v přítmí jsem však zjistil, že se s nainstalovaným iOS 13.2 kvalita fotografií focených ve špatných světelných podmínkách oproti starším verzím iOS výrazně zlepšila. Lepší kvalitu fotografií jsem však poznal až při prohlížení fotografií v aplikaci Fotky. Když jsem fotil skrze nativní aplikaci Fotoaparát, byla scéna prakticky úplně černá a šlo na ní vidět jen pár objektů. Po otevření aplikace Fotky jsem zjistil, že fotografie vypadá, jako by byla vyfocená s nočním režimem, který nabízí iPhony 11 a 11 Pro.

Tohle zjištění se mi potvrdilo i u včerejšího článku, kde se s mou teorií v komentářích ztotožňovali i někteří naši čtenáři: „Pri poslednom update iPhonu XR 13.2 (verejná beta) sa zmenila dosť razantne kvalita fotiek spravená počas šera (interiér najmä a slabo osvetlene miesta, exterier mi až tak odlišný neprišiel). Pri odfotení v interiéry je fotka na displeji tmavá, skoro nič nevidiet, ale akonáhle fotku spravím, tak v galérii nájdem fotku, ktorá je podstatne svetlejšia a ostrejšia než ako bola pri robení fotky,“ uvádí v komentářích jeden z nich. Kromě toho, společně s iOS 13.2 jablečná společnost přidala do svých vlajkových lodí očekávanou funkci Deep Fusion, která taktéž dramaticky zlepšuje kvalitu fotografií. Je tedy možné, že vylepšení fotografií focených za šera přišlo společně s aktivací Deep Fusion.

Rozhodně by bylo pro uživatele Phonů vhodné, kdyby se Apple rozhodl noční režim integrovat do starších zařízení. Jablečná společnost sice uvádí, že starší iPhony nemají na noční režim dostatečný výkon, a že noční režim dokáže pracovat pouze s procesorem A13 Bionic, avšak jak lze pozorovat, možná to není úplná pravda. Důkazy o lepší kvalitě fotek si můžete prohlédnout v galerii u tohoto odstavce (nahoře snímek obrazovky z aplikace Fotoaparát, dole výsledná fotografie). Bohužel pro nás, přesnou odpověď ví prozatím jen Apple a to i z hlediska toho, zda jsou nyní noční fotky lépe foceny jen na novějších iPhonech nebo na všech modelech, které iOS 13.2 podporují. Zaznamenali jste podobný progres taky?

Dnes nejčtenější

.