Zavřít reklamu

Značka Niceboy si za poslední roky získala mezi uživateli slušnou oblibu. Na trhu má už značné množství produktů, které se vyznačují především dobrým poměrem cena/výkon. S touto značkou jsem se nejčastěji setkal při recenzování sluchátek či reproduktorů a nikdy mě nezklamala. Do rukou se mi nyní dostala sluchátka Niceboy HIVE pods 2, která oproti první generaci přináší několik vylepšení. Vyplatí se tedy upgrade na generaci druhou? Na to se spolu nyní podívejme.

Obsah balení a vzhled

Nejprve ale k obsahu balení. To je jako obvykle velmi stylově provedené. Po vysunutí z obalu najdeme v balení sluchátka ukrytá v příjemném molitanu. Dále zde nalezneme manuál, 2 sady náhradních špuntů a nabíjecí micro-USB kabel. Zde bych rád vytkl jeho délku, která činí okolo 25 centimetrů. Rovněž je možná trochu škoda, že zde nenajdeme USB-C. Jedná se ale o detail. Příjemným překvapením je pro mě krabička. U první generace jsem byl poněkud rozčarovaný z plastového provedení, jelikož jsem se bál, co se krabičkou stane po pádu na zem. U druhé generace je krabička menší, hezčí a je vyhotovena z kombinace umělé hmoty a pryže. Vylepšení se dočkal i magnet. Nyní opravdu není na místě se obávat vypadnutí sluchátek z krabičky. Příjemnou změnou je i přítomnost tří LED indikátorů stavu baterie. Ten zaktivujete vložením sluchátek do krabičky.

Samotná sluchátka mají téměř totožný design s první generací. Jedná se o poměrně veliké špunty, na kterých nalezneme LED diodu a multifunkční dotykové tlačítko. U první generace se nacházelo tlačítko manuální, což mohlo občas působit potíže. I nyní umožňuje několik klasických funkcí. Stisknutím tlačítek jste tak bez nutnosti vytáhnou smartphone schopní spustit/pozastavit skladbu, přijmout/odmítnout/ukončit hovor, snížit/zvýšit hlasitost a navolit další/předchozí skladbu.

Párování

První spuštění a spárování sluchátek je velmi snadné.

První spuštění a spárování sluchátek je velmi snadné. Vyjmete je z krabičky, dlouze stisknete multifunkční tlačítko na obou sluchátkách a počkáte, dokud na LED diodě nezačne střídavě blikat červená a zelená barva. Následně stačí v Bluetooth menu vybrat „Niceboy HIVE pods 2“. Spárování potvrdí akustická výzva a zelené blikání diody. Sluchátka se pak ke smartphonu automaticky připojí po vyjmutí z krabičky. HIVE pods 2 naopak odpojíte vložením do krabičky. Správné uložení potvrdí rozsvícení červené diody na sluchátkách. Jakmile dioda zhasne, sluchátka jsou plně nabita.

Technické parametry

K vylepšením došlo i uvnitř sluchátek. Niceboy HIVE pods 2 využívají Bluetooth 5.0 a podporují profily HFP, HSP, A2DP, AVRCP. Velkým plusem je voděodolnost, což je atribut, po kterém v současné době uživatelé bezdrátových sluchátek nejvíce volají. Díky garantované certifikaci IPX5 si poradí i se stříkající vodou a nemusíte mít tedy strach vzít si tato sluchátka třeba do deště. Výrobce udává, že dosah sluchátek je přibližně 10 metrů. Na otevřeném prostoru se ale v pohodě dostanete na vzdálenost i 20 metrů. Reproduktory mají 6mm, citlivost je zhruba 94 db (s odchylkou 3 db) a frekvenci 20 Hz až 15 kHz. Značného vylepšení se dočkala i baterie. Sluchátka mají kapacitu 70 mAh a krabička 500 mAh. Na jedno nabití vydrží Niceboy HIVE pods 2 až skvělých 6,5 hodiny. V krabičce si pak nesete dalších 35 hodin hudby, což jistě potěší. Hmotnost sluchátek i s krabičkou je pak velmi pohodlných 43 g.

Zvuk a osobní zkušenost

Ať už jsou specifikace jakékoliv, u sluchátek jde vždy především o zvuk. Ten není v žádném případě přepálený a působí velmi příjemně. Přítomná technologie MaxxBass už napovídá, že se bude jednat o sluchátka se skvělým zvukem a slušnými basami, což je skutečně pravda. Sluchátkům velmi svědčí především rocková a tvrdší hudba, čímž ovšem nechci říct, že si zde neužijete i hudbu pohodovější. Hloubky i výšky sluchátka s přehledem zvládají, se zkreslením zvuku či jinými zvukovými neduhy se tedy nesetkáte. Mít hlasitost na maximu je v případě tohoto zařízení opravdu na místě. Díky špuntům se navíc perfektně hodí na sport a během činnosti jsem snad nenarazil na situaci, kdy bych je musel v uchu upravovat. A to ani v případě, kdy jsem přepínal skladby skrze multifunkční tlačítko. Sluchátka zkrátka v uchu drží, a to je velmi dobře. U předchozí generace se mi také rovněž stávalo, že mi občas vypadl signál. Tento problém zde ale už neřešíte. Stabilní a kvalitní připojení se smartphonem je tomuto modelu vlastní. Nejvíce jsem si ale zvykl na krabičku, jelikož druhá generace ušla poctivý kus cesty a v kapse ji téměř nepocítíte. Předchozí generace byla opravdu o dost větší a zde je na místě vyseknout Niceboy pochvalu za příjemnou evoluci. Žádný problém není ani s mikrofonem a protistrana vás bezproblémově uslyší i za situace, kdy se nacházíte v rušnějším prostředí.

Niceboy HIVE pods 2

Resumé

Fajn sluchátka na každodenní používání.

Co říct závěrem? Sluchátka Niceboy HIVE pods 2 jsou skvělá na každodenní používání. Nabídnou kvalitní zvuk, voděodolnost, perfektní výdrž na jedno nabití a povedený design. Pokud se vám první generace příliš nezamlouvala, je toto ta správná cesta. Za cenu 1690 korun, za které se dají sehnat nyní na Alze, se jedná o velmi kvalitní příslušenství od značky Niceboy, které opět ctí pověstný poměr cena/výkon.

Související články

Dnes nejčtenější

.