Zavřít reklamu

Apple před pár hodinami aktualizoval v tichosti svůj program s názvem Mac Configuration Utility, který slouží technikům při opravách jablečných počítačů a to konkrétně o určité možnosti pro úpravu a opravy chystaného Macu Pro. Vypadá to tedy, že spuštění prodejů je na spadnutí.

Mac Configuration Utility slouží k takovým opravám, které byste doma prováděli jen stěží. Mezi jednu z možných operací patří například nakonfigurování základní desky a ostatních komponentů k bezpečnostnímu čipu T2. Snímek z tohoto aktualizovaného programu se podařil získat magazínu MacRumors. Ten uvádí, že pochází z ověřeného zdroje, který však nemůže kvůli jeho bezpečnosti jmenovat. Údajně se při spuštění Mac Configuration Utility zobrazí několik možností pro vybrání správného počítače a právě zde se nově nachází Mac Pro. Po rozkliknutí této kolonky už poté následuje obrázkový průvodce tím, jak správně převést Mac Pro do režimu DFU. Podle nejmenovaného zdroje magazínu MacRumors to znamená, že spuštění prodejů nového Macu Pro bude spuštěno co nevidět. Prozatím však stále nevíme přesné datum, kdy k tomu dojde. Stále tedy platí tvrzení Applu z červnové konference WWDC – „někdy na podzim“.

Nový Mac Pro je určen především pro profesionální uživatele, jelikož jen ti dokáží jeho možnosti využít. Mac Pro si budete schopni nakonfigurovat až s 28 jádrovým procesorem Intel Xeon, 1.5 TB ECC pamětí RAM, 4 TB SSD úložištěm a dvojicí grafických karet AMD Vega II Duo, které mají až 64 GB vlastní paměti HBM2. Uvnitř se poté bude nacházet osm rozšiřujících PCIe slotů pro maximální přizpůsobení danému uživateli. Mac Pro bude podle Applu schopný procesoru dodat výkon až o hodnotě 300 wattů. Procesor bude údajně chlazený špičkovým chladičem, tudíž by nemělo dojít k přehřívání, jako u některých starších Maců Pro. Základní konfigurace Macu Pro bude startovat na 5.999 dolarech, za které dostanete 8 jádrový procesor Intel Xeon, 32 GB ECC pamětí RAM, grafickou kartu Radeon 580X a 256 GB SSD úložiště. Společně se spuštěním prodejů Macu Pro se chystá také spuštění prodejů nového profesionálního monitoru Pro Display XDR s rozlišením 6K. Ten vyjde na 4.999 dolarů, na speciální stojan si poté připravte dalších 999 dolarů. Co se týče českých cen, ty bohužel Apple ještě neodhalil.

Související články

Dnes nejčtenější

.