Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Proste je Apple lepší a tečka. Všichni to ví. Samsung je jen kopírka, která vše kopíruje od Applu 😏👣👨‍💻

  Až bude ten tvůj iPhone 11 Pro Max Ultra Plus umět půlku věcí co Note 10+, tak se můžem začít bavit :)

  Bjørn Prosím sděl mi polovinu věcí co umí Note10+. A poprosím tě pouze o věci co mají obě zařízení, ale jedno z nich nepodporuje tu danou věc, což je třeba reverzní nabíjení. Aby jsi mi tu nezačal vypisovat hovna jako Stylus.
  Rád si ten seznam pročtu.

  Jám můžu vypsat půlku funkcí co Note 10 má a iP11 nemá, když chceš aby ty funkce měli zároveň oba telefony? Trochu logický paradox :D Když to ale shrnu, tak zatímco iPhone 11 řada telefonů jsou fakt jen a pouze telefony, řada note má daleko blíže k éře všestraných malých počítačů. Takže se dá řící, že třeba takový Note 10+ umí vše co iP 11 akorát přidává věci jako desktop mód (třebas rovnou i s Linuxem), není nad to si třeba telefonem natočené video v desktop módu sestříhat pěkně s klávesnicí a myší než to patlat na pididispleji respektive to řešit na pracovní stanici, převod stylusem psaného textu rovnou do Wordu/Outlooku/poznámek (požívám často), to samé více aplikací na displeji (používám třeba kombinaci web browser/whatsapp) a pak hlavně kustomizace systému, nejsem typ člověka, kterej začne nosit modrý Addidy, když začnou všichni okolo nostit modrý Addidy a stejně tak bych nerad měl uplně stejně vypadající systém v telefonu jako ostatní, rád si minimálně stáhnu nějaký pěkný tmavý téma, rozhodim si widgety po domácích obrazovkách (jedna obrazovka třeba grafy s počasim, fází měsíce, druhá pak finanční grafy, třetí pak třeba widgety pro mejlový klienty atd). Když mi leží telefon na stole LEDka mi ukáže zmeškaný hovor třeba, klepnu na displej a Always on mi ukáže co se dělo, easy. Z HW samozřejmě stylus (musim ho zmínit, protože zabírá sakra dost místa v těle telefonu a baterka je tak znatelně menší než by mohla být), pak to revezní nabíjení je super na sluchátka a hodinky). O to o vše bych přišel, kdybych vyměnil svůj Note za nejnovější iPhone. Byla by to brzy asi nuda jen honit ikonky po ploše. Takže že vydrží obyčejný mobilní telefon bez stylusu uvnitř těla více než univerzální kapesní počítač není žádný zázrak

  Je úplně normální porovnávat oba telefony s tím co jeden má a druhý ne. A tím je myšleno třeba LED dioda při oznámení, kde to Apple má pouze řešeno pomocí blesku. To je to porovnání chápeš? Porovnávat věci, že on má stylus a ten druhý ne je úplná kravina. Já si zase nedokážu představit nemít na boku tlačítko na tichý řežim, mít uzamykací tlačítko na levé straně, hrát si jak malý s ikonkama, nastavením, apod. Mám jiné priority než ty, znamená to pak že je iPhone lepší a nebo opačně? Ne není, prostě mi sedí něco jiného a tím to končí.

  Argumentovat, že note10+ má stylus a zabírá tím místo na baterku. Však to porovnej s S10 a výsledek bude stejný. Prostě nesmyslné obhajování.

  Ale to je to vaše věčné dokazování kdo má většího pindíka a kdo ne. Vyhovuje ti nějaký zařízení? Fajn, kup si ho. Ale neznamená to, že všechno ostatní je sračka.
  Já bych si taky nikdy nekoupil android dokud to nebude mít ekosystém na stejné, né-li lepší úrovni, než má Apple. A to ten telefon může být sebe více nadupanější v komponentech a nebo nabízených featurek. Ale pokud to nenabídne co chci já, a to je ta svoboda a možnost volby v dnešní době, tak si to nepořídím, ale rozhodně nebude tvrdit, že to a to je sračka.

  Ale já netvrdim, že novej iPhone nebo zřeba Xiaomi je sračka, to si ani nemyslim. Jen na to, co všechno po SW i HW stránce Note 9/10 umí oproti iPhonu 11 Pro Max navíc, je jen o něco horší výdrž baterie uplně v pohodě. Stejně jako Jaguar XE 3.0 V6 bude papat víc benzínu Než Superb 1.2 TSI ale udělá víc parády :) Jinak boční Bixby tlačítko lze ofiko přemapovat a já tam třeba tichej mód mám. Ekosystém se omílá furt dokola, ale pro většinu lidí se ten ekosystém = iPhone + AW + ty tampony do uší a tenhle ekosystém má snad každá významější značka…taky mám Galaxy Watch a BT sluchadla a všechno fachá dohromady jak víno. Xiaomi takhle propojuje celou domácnost třeba. A díky spolupráci Samsungu a Microsoftu už funguje slušně i propojení PC s WIN 10 + telefon (notifikace, Dex on Windows atd)

  Ano omíla se to dokola, protože je to ta přednost Applu. To, že neco slušně funguje mi nestačí. Já když si něco koupím, tak chci ať to funguje na 100% a ne jen na 50%.
  Mám iPhone, airpody a macbook. Nevím od kdy se ekosystém bere pouzde jako mobil+hodinky+sluchátka? Které zařízení od androidu mi nabídne to stejné jako iPhone+macbook? Ano, žádné a to je ono. Až to bude někdo nabízet, tak se můžeme bavit co pak udělá Apple, jelikož na to reagovat bude muset.
  Nehledě na to, že windowsi jsme doma měli dříve jak na pc či ntb, windowsi používám denně v práci a ne děkuji. Tak otřesný systém bych doma už nechtěl.
  A že se dá přemapovat boční tlačítko. Já ho nechci přemapovávat, já si nechci hrát X hodin v nastavení, aby mi telefon plnil základní a funkce co já chci. Já si chci vzít mobil do ruky, přenést data a začít fungovat a nic neřešit. Pro mě třeba Note nepřináší nic navíc oproti iPhonu, nejsem cílovka. A už v životě bych neuvažoval nad koupí Samsungu, jelikož ho beru jako jednoho z nejhorších prodejců android telefonu. A to může mít sebelepší prodeje kvůli svému jménu. Ale stačí mi vidět ta kvalita zařízení ve svém okolí. Ano nejedná se o telefony v hodnotě 30 000 Kč, což bych za telefon stejně nedal. Ale aby vydávali zařízení v hodnotě 15 000 co bude po pár měsících, vyjímečně 1-2 letech nefunkční, tak to opravdu ne (řeč je o samsungu).

  Btw. Nemůžeš brát ekosystém mobil+hodinky+sluchátka u ostatních firem. Žádná z těch firem nemá hodinky na úrovni AW. To si bohužel musí každý přiznat. Nejvíce se tomu blíží možná tak ty od Samsungu, ale když to zglobalizuji. Tak nešikovný kulatý vzhled hodinek, nemožnost odepisovat či volat, NFC, atd. Netvrdím, že jsou ve všem omezené všechny ostatní hodinky, ale vždy tomu chybí alespoň jedna z těcho věcí. A vážne si na kulatých hodinkách necheš číst, natož vůbec psát zprávu. Jinak si nemysli, že jsem zástance AW. V rodině je sice má táta, ale ani já nejsem cílovka, jelikož bych nenašel využití a to ani pro AW series 3 za 6 000. Za mě by to byli zcela vyhozené peníze.

  Bjorne, lidi, co prijdou na stranku o Applu, ctou clanky a pak pisou radoby chytre komentare, jsou debilci. Jsi taky debilek?

  Koukám že to asi nemá cenu řešit, když i banality typu jednorázového nastavení toho či onoho (nastaví se jednou nafurt) jsou problém. To je pak lepší používat co nejjednodušší věci na úrovni důchodců. Hlavně mě neotravujte s možností volby… to je hezký že máš maca , ja radši windows 10 popř Ubuntu. Na macbooku je jen shitova integrovaná grafika, ja krom prace i rad hraju. Kulaty hodinky jsou hezci než obdélník, na AW ještě cpou kulatý ciferniky to vypada v tom obdélníku děsně. Odepisovat můžu i na Galaxy Watch i volat, ovladat hudbu cokoliv, ve win můžu zrcadlit telefon, odpovidat na sms, prohlizet foto v tel, taky to facha a to mezi platformama ne jen v apple kleci.

  Najednou to faká? 2 komentáře výše to jenom „slušně“ fungovalo. Tak si tedy rozmysli co to je.
  Ano jednou si nastavíš telefon, jenom jednou na něm musíš strávit několik hodin. Ne každý má potřebu vyhodit oknem několik hodin kvůli nastavování telefonu.
  Kulaté hodinky můžou být hezčí, já se bavím o praktičnosti. A ta je tam nulová. Ale asi neumíš číst, já nespecifikuji jedny hodinky, že neumí všechny tyto funkce. Ale že se vždy najde jedna z funkcí co ty hodinky neumí. Sděl mi, jak zaplatíš těma svýma Samsung Watch? Jo nijak. Co EKG? To taky nefunguje. Jak si nainstaluješ vlastní aplikace? Nenainstaluješ. A takhle bych mohl pokračovat, když už se chceš bavit o těch Samsung Watch.
  Ve win můžeš zrcadlit telefon, no páni. Každý z nás chce při práci na pc mít v hlavě, že musíš zrcadlit telefon, aby jsi mohl dělat základní funkce.
  Tady je o to víc smutný, že ty prostě nedokážeš říct, že Apple systém je na úplně jiný úrovni, že AW jsou lepší. Ty prostě nedokážeš tohle přiznat. Já ti jako Apple uživatel taky dokážu říct, že iPhone jako samostatné zařízení za ty prachy nestojí a že na poli androidu najdeš o dost lepších kousků. Ale to je ten rozdíl mezi námi. Někdo má klapky (ty) a někdo ne. Objektivita na nule, ale hlavně si obhájit a prosadit své. Nechápu proč vůbec jdeš na stránku s názvem „Letem světem Applem“, když tu bliješ svoje výplody a nedokážeš být objektivní.

  Tak to jsi asi ducha mdlého, když to nastavuješ několik hodin. Nicméně věc, kterou používám každej den, si rád nastavím jak chci JÁ. Ne jak rozhodl někdo za mě, ne každý totiž potřebuje vodit za ručičku.

  Note 10 že má blíže k PC? Postav vedle sebe procesor z N10 a i11pro a ukaž mi který má výkonnostně blíže k PC 😂👌ty samsung trolle

  iPh 11 Pro – ráno sundám z nabiječky, celý den používání, nonstop zaplé lte + 2x sim a na konci dne mám v průměru krásných 43%… U Xka se mi o takové výdrži mohlo zdát…

  Lepší než výdrž je PD dobíjení, telefon stačí dát na nabíječku půl hodIny před odchodem a nikdy se nemůže stát že skončím s vybitým telefonem :) 👌

  Tyto testy nemají tak vypovídající hodnotu, jak se zdá.
  Právě smartfony řady Galaxy Note mají nádstavbu mnohem větší velikosti, aby byl použitelný i se stylusem, což má za následek mnohem vyšší spotřebu, aby se tento SW uživil.
  iOS neumí velkou část z toho, co Galaxy Note.
  Na druhou stranu je známo, že iOS lépe hospodaří s RAM.

  Tak nahravat vlastní appky do hodinek můžu. Třeba neofiko appku s knihovnou tisíce ciferniků tam mám. EKG už Active 2 mají, jen se čeká na cerifikaci, to samé placení, tam se snad rozhoupe Moneta brzo. Vzhled je ale věci vkusu to zas jo. On problem apple ekosystemu je právě jeho uzavřenost, ono je hezký že to spolu všechno funguje, ale svet není jen o Applu, 99% firem jede na Windows, jsou tu chytré domacnosti založené na Google Home, Amazonu, samsungu Xiaomi a tady už všechny tyhle výhody padají. Ja fakt nevim, co vic bych od vztahu PC -telefon měl chtít. Vse je dnes synchronizovany přes cloud, fotky, one drive, cokoliv, na telefonu pauznu spotify a na kompu se to automaticky nastaví kde jsem skončil, v outlooku na founu rozepisu mejl, v kompu dokoncim. Jako asi nebudu v telefonu bástlit nejaký VBAcko v exelu abych pak pokracoval na kompu. Upřímně nevim co je z desniho pohledu na Apple ekosystemu tak uzasnyho. Cloud cloud cloud… i tennpitomejbhovor muzu vyridit na kompu ale radsi vypadnu z kanclu

  Tak to jsi asi ducha mdlého, když to nastavuješ několik hodin. Nicméně věc, kterou používám každej den, si rád nastavím jak chci JÁ. Ne jak rozhodl někdo za mě, ne každý totiž potřebuje vodit za ručičku.

Vložte vlastní komentář

celý text