Zavřít reklamu

Apple v červnu letošního roku udělal velkou čáru přes rozpočet některým vývojářům. V jedné ze svých zpráv totiž uvedl, že všechny aplikace vytvořené vývojáři s vlastním Developer ID mimo App Store, budou muset projít schvalovacím procesem. Pokud k tomuto schvalovacímu procesu nedojde, tak macOS 10.15 Catalina jednoduše neumožní spuštění takové aplikace. Přesně před týdnem jsme se dočkali vypuštění operačního systému macOS 10.15 Catalina pro veřejnost a Apple doopravdy činí tak, jak uvedl v červnu. Vývojářům poskytl jednoduchý nástroj uvnitř Xcode 10 a novějším, pomocí kterého mohou svou aplikaci poslat ke schvalovacímu procesu. Prozatím se vám může zdát, že jsou všechna tahle opatření naprosto v pořádku. Opak je však pravdou.

Vzhledem k tomu, že minulý týden došlo k oficiálnímu vydání macOS 10.15 Catalina a mnoho vývojářů vcelku očekávaně zprávu června přehlédlo, tak neověřené aplikace jednoduše přestaly fungovat. Všichni vývojáři, kteří aktualizovali na macOS 10.15 Catalina, samozřejmě potřebují, aby jejich aplikace fungovaly. Proto je začali hromadně posílat ke schvalovacímu procesu. Jak se však podle posledních zpráv zdá, tak Apple tohle jednoduše nezvládl. Servery pro schvalování jsou přetížené a tvoří se obrovské fronty. Někteří vývojáři se samozřejmě rozhodli svou nespokojenost vyjádřit na svých twitterových účtech a uvádí zajímavé informace.

Jeden z vývojářů uvádí, že ještě před několika dny trval celý proces schválení maximálně hodinu. Nyní čeká již deset hodin a stále se nic neděje. Další vývojář napsal, že je velice znepokojený a zároveň zklamaný, jelikož schvalovací proces od Applu trvá hned několik hodin. Někteří z řad vývojářů dokonce tvrdí, že servery pro ověřování několikrát spadly. Všechny tyhle problémy se začaly objevovat minulý týden ve středu a pokračují až dodnes, byť v menší míře. Ještě nedávno jste si tuto skutečnost mohli potvrdit přímo na stránkách Applu věnovaným vytížení jeho systémů, kde se u Developer ID Notary Service objevovala informace, že někteří uživatelé mohou mít s touto službou problémy.

Související články

Dnes nejčtenější

.