Zavřít reklamu

Po odhalení mnoha detailů o službách přešel Tim Cook plynule na iPady, které jako již tradičně vychválil a označil je za skutečně univerzální zařízení, na která je v tuto chvíli dostupných 1 milion aplikací. Poté už se světu ukázal iPad 7. generace. 

Specifikace iPad 7. generace

Nový iPad 7. generace se chlubí 10,2” Retina displejem s 3,5 milionem pixelů. Je 2,5x jasnější a má 3,7 lepší pozorovací úhly než předešlé generace. Poměrně zajímavé je i to, že je novinka 2x rychlejší než nejprodávanější laptop v USA. Bohužel jsme se však nedozvěděli, o jaký se jedná. Zajímavé je dále i to, že ačkoliv má iPad větší displej, nezdá se, že by u něj Apple jakkoliv zúžil rámečky oproti předešlé generaci. Větší displej si tedy podle všeho vyžádal i větší tělo. Novinka samozřejmě podporuje Apple Pencil, ale také Smart Keyboard, chlubí se smart connectorem, gigabitovým LTE či čipsetem A10 Fusion.

Z prezentace nového iPadu se záhy stala prezentace nového operačního systému iPadOS, které umožňuje skutečně zajímavé věci, díky kterým bude možné v mnoha ohledech nahradit i klasické počítače. Pokud však iPadOS již testujete v betě, Apple vám nyní neprozradil nic nového. Více detailů nám prezentující bohužel neprozradili. Víme však alespoň to, že cena novinky bude začínat na příznivých 329 dolarech, přičemž pro studenty bude ještě o slušných 30 dolarů levnější – seženou jej tedy za příznivých 299 dolarů. A pozor, i k němu bude možné získat na rok zdarma Apple TV+, což je skutečně zajímavá nabídka. Předobjednávky na iPad startují již dnes. 

Související články

Dnes nejčtenější

.