Zavřít reklamu

Když Apple v září loňského roku vyřadil ze své nabídky iPhonu SE, nejednoho svého fanouška tím zarmoutil. Jednalo se totiž o poslední iPhone v jeho nabídce s ikonickým hranatým designem a kompaktními rozměry, které zajišťoval především 4” displej. Jak se však zdá, Apple hodlá na iPhone SE navázat jeho druhou generací, která se bude dát též označit za kompaktní, byť už ne tolik jako původní “es éčko”. 

Podle zdrojů asijského portálu Nikkei se Apple chystá na jaře příštího roku představit nástupce iPhonu SE se 4,7” displejem. Relativně malá úhlopříčka displeje však není to jediné, v čem se má novinka svému předchůdci přibližovat. Apple totiž údajně počítá i s tím, že cenu novinky ponechá zhruba na úrovni 399 dolarů, za které prodával v základu právě “es éčko”. Tělo iPhonu SE 2 má vycházet z iPhonu 8, či se s ním bude zcela shodovat. Zachován má být i LCD displej a Home Button s Touch ID. Srdcem telefonu pak má být čipset A13, který se objeví i v letošních iPhone, a 3 nebo 4 GB RAM paměti. Na nedostatek výkonu si tedy novinka rozhodně stěžovat nebude, jen designově “zamrzne” v minulosti. 

Zdá se vám, že jste o podobném telefonu již v minulosti četli? Máte pravdu. Podobné tvrzení se totiž objevilo i na začátku roku, avšak bylo prezentováno spíše jako znovuzrození iPhonu 8. Za nástupce iPhonu SE pak byl označován OLED model s 5,4” úhlopříčkou, který měl Apple na příští rok chystat. Od té doby je však o obou modelech ticho po pěšině, které narušila až dnešní zpráva z Asie. 

Zařazení upgradovaného iPhonu 8 či chcete-li nástupce iPhonu SE by dávalo smysl i kvůli tomu, že se obecně předpokládá, že po představení letošních iPhonů zmizí z pultů obchodů iPhone 7 a v nabídce tak zůstane jeden jediný relativně kompaktní model a to právě iPhone 8 se 4,7” displejem. V příštím roce by se však i ten zřejmě poroučel, což však Apple kvůli jeho cenové dostupnosti zřejmě nechce dopustit a tak jej raději upgraduje a v nabídce zanechá coby kompaktní (zřejmě dokonce nejkompaktnější) telefon s příjemnou cenovkou. Jasněji ale budeme mít až na jaře příštího roku. Právě to má totiž novinku přinést. Jako nejpravděpodobnější se nyní jeví březen, ve kterém Apple zpravidla pořádá svou první Keynote v daném roce. 

Dnes nejčtenější

.