Zavřít reklamu

Do třetice to konečně vyjde. Tak přesně takto by se daly ve stručnosti shrnout čerstvé zprávy analytické společnosti Wedbush o zahájení prodejů nové generace iPhonů. Tu nám Apple představí již zhruba za měsíc a ve stejném měsíci by měl začít všechny tři chystané modely i prodávat. Neměla by se tak opakovat situace z roku 2017 a 2018, kdy se vždy na jeden model čekalo minimálně o měsíc déle než na ostatní. 

Zdroje Wedbushu z dodavatelského řetězce měly potvrdit, že výroba ani jednoho modelu není alespoň nyní problematická a tudíž se nepředpokládá, že by se zahájení prodejů mohlo jakkoliv oddálit. Čekání do listopadu, které jsme si užili u iPhonu X, či do konce října, které naopak doprovázelo iPhone XR, tak letos velmi pravděpodobně nehrozí, což je rozhodně skvělá zpráva. Možná ještě zajímavější informací je pak potvrzení nového pojmenování iPhonů. Už žádné “ikskové modely”, ale návrat ke starým dobrým číslům. Nástupce iPhonu XR se má totiž jmenovat iPhone 11 a zbylé dva prémiové modely iPhone 11 Pro. Poměrně zajímavé je navíc to, že přesně tento název ponesou oba modely, jelikož Apple upustí od rozlišování podle velikostí, stejně jako tomu je například i iPadů Pro či MacBooků Pro. Plus či Max tedy budete v názvech hledat podle všeho marně. 

Přesné datum představení iPhonů oznámí Apple na konci tohoto měsíce, avšak v kuloárech se nejčastěji skloňuje úterý 10. září. V tento den by mohly spatřit světlo světa nejen nové iPhony, ale snad i iPady či nová generace Apple Watch. Spekuluje se též nad AirPods 3, které by měly přinést změnu designu i spoustu dalších vylepšení “pod kapotou”, avšak zda se tyto předpovědi naplní či nikoliv je zatím nejasné. V tuto chvíli tak nezbývá než doufat, že ano. 

Dnes nejčtenější

.