Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  No na iPadoch Pencil dáva zmysel, ale na iPhonoch? Steve sa bude v hrobe obracať…

  Jako svet se porad vyvyji, stejne tak jako potreby zakazniku, v dobe 3g iphonu nikoho ani nenapadlo pouzivat na 3,5” display tuzku ale v dnesni dobe uz je to jine…

  v době 3g iphonu a dalších deset a víc let před tím se tužka běžně používala na dotykové 3,5″ displeje PDAček

  Pencil na iPhonu??? Přidana hodnota nula, nula, prd. Měl jsem ho k iPadu a využili to jen děti na “malování”, jinak k ničemu.

  Love🍎4ever

  Za me, je to dobry napad, aby vse fungovalo na vsem to ma velky smysl, pro nekoho to bude mit i velke vyuziti.

  V principu proč ne, to že ta možnost bude, je jen dobře, ale spíše mě zajímá, jaká tužka to v tom aktuálním roztříštěném portfoliu bude. Píše se o „Pencil“ a současně o nějakém obousměrném nabíjení, ani bych se nedivil, kdyby to byla nějaká „třetí“ tužka, která nebude fungovat nikde jinde. Opravdu v pozitivním šoku bych byl, kdyby fungovaly obě generace Pencil.

  No jestli dalsi tuzka nez ze stejne rady jako ipad, tak to at si opravdu stri za klobouk, ale pokid to bude kompatibilni, tak vidim ze mnoho lodi najde vyuziti

  svet sa veru vyvíja spomeniem spomínam na diskusiu k note 9 a názory apple fans že iphone pencil nikdy načo aj taký dokonalý spôsob ovládania tužku nepotrebuje a hľa iphone a pencil a  a hľa iphone Qi nabíjanie
  ( to bolo vtedy predpokladov že apple príde zo svojim dokonalým systémom a nič )hľa iphone revezné nabýjanie a hľa iphone bude mať 3 fotoaparáty posledná invenčná inovácia iphonu bolo faceid a od vtedy veru nič nič nič originálne dokonca aj TOF senzor už úspešne používa huawei

  Mě se hrozně líbí, jak Apple postupně bourá teorie S. Jobse.
  – „Telefon s větší úhlopříčkou displaye není potřeba, protože není ergonomický a nejde obsáhnout palcem jedné ruky“ …co by řekl na dnešní iPhone Max???
  – „Vetší rozlišení displaye, než 300 ppi není potřeba, protože ho lidské oko nevidí“ …co by řekl na to, že se všichni ženou na 400 ppi???
  – „Stylus pro telefon je nesmysl. Nejlepším nástrojem pro ovládání telefonu je dokonalý lidský nástroj – prsty“ …co by řekl na Pencil pro iPhone???

  …Obecně by mě moc zajímalo, jaký by měl Jobs pohled na dnešní Apple! A tím nemyslím ten pohled politicky korektní pro média, ale jeho opravdový, osobní pohled. Jestli by byl spokojený, kam se firma vyvíjí nebo by tam všechny vyházel. Nejsem z těch, pro které je Jobs modla, ale co si budem povídat, byl to vizionář s jiným pohledem na věc a prostě to nějak fungovalo. Dnes je Apple firma, která se jen snaží zavděčit všem, zejména na velkých trzích, maximalizace zisku je na prvním místě a tak nějak už se jen veze na vlně včerejšků.
  (je to pouze můj osobní názor – s Apple produkty jsem se setkal ještě v době Macintosche a od té doby tak nějak s produkty s logem jablka žiju a co se děje poslední dobou mi hodně připomíná období, které už tu jednou bylo).

  1. Steve nebyl nikdy nějaký extra vizionář, nebo tak něco, byť nějaké „vize“ měl (ale to spíš po LSD :-). Hlavně nikdy s ničím novým, nebo co už tady bylo (byť třeba jen koncepčně) nepřišel, to jen Apple fans si jeho postavu idealizují a panují jak o „velkém“ Stívím, tak o Apple spousta urban legends :-D Ale i přesto si myslím, že to byl velký člověk, a jako fakt ho uznávám a obdivuju, tak jak ostatní velké lidi, co něco dokázali.
  2. Co se týká Apple pencil, ten krok byl a je logický, tak jak u Samsungu Note. Nikdo přece se stylusem/pencilem nechce mobil ovládat, pencil je tady na grafiku/malování/kreslení, potažmo poznámky.
  Vnímám to jako fajn krok, kdy si s Apple pencil můžu malovat jak na iPadu, tak na iPhonu a myslím si, že to dost kreativních lidí využije.

  Ale bude to furt bazmek, který se bude muset tahat zvlášt a pochybuji, že bude nějak hlouběji integrován do systému. Tady řada Note od Samsungu stále (bohužel) nemá konkureci. Tam se sytlus nepoužívá jen na psaní poznámek (přepis ručně psaného textu rovnou do Worldu nebo messengeru), kreslení, editaci fotek a videa, ale třeba i jako dálková spoušť fotoaparátu nebo ovladač na přepínaní slajdů v ppt prezentaci. Spousta druhů her se také neskonale lépe hraje se stylusem (nepatláte si displej a nezacláníte si pazourou a prsty ve výhledu na obrazovku) Super je pak používání stylusu (s-penu) jako trackpadu/myši při použití telefonu v desktop režimu na monitoru/televizi nebo dokonce jako grafický tablet v desktop režimu. Po použití stačí zasunout do těla telefonu a ani o něm nevíte :) U Applu nevím, jak daleko jde funkcionalita stylusu a zadarmo taky nebude, u Note je už v ceně.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.