Zavřít reklamu

Pokud vlastníte některý z novějších iPadů Pro, velmi pravděpodobně jste s jeho displejem spokojenější nežli s displejem svého iPhonu. Nikoliv však kvůli barvám, rozlišení, jemnosti či velikosti, ale kvůli jeho obnovovací frekvenci. Novější iPady Pro se totiž mohou již pěkných pár let chlubit technologií ProMotion, která zvýší frekvenci až na 120 Hz, zatímco displeje iPhonů zvládají “pouze” klasických 60 Hz. Kvůli tomu tak na nich nemusí být scrollování obsahu tak plynulé jako právě na iPadech. To by se ale mělo již příští rok změnit. 

Podle velmi přesného leakera UniverseIce, který sdílí své předpovědi výhradně na Twitteru, je Apple rozhodnut do iPhonů pro rok 2020 právě podporu ProMotion přinést. Údajně už se začal kvůli ní domlouvat i na potřebných technologických úpravách displejů přímo se Samsungem a LG, které se má stát v následujících letech též velmi důležitým hráčem v tomto odvětví. Vzhledem k tomu, že příchod této modelové řady je ještě skutečně daleko je však jasné, že veškerá vyjednávání jsou zatím spíše v plenkách a většina pozornosti Applu směřuje na iPhony přichystané pro letošní rok. To se ale již za necelé dva měsíce změní.

Víme toho málo

O iPhonech 12 chystaných na rok 2020 toho víme zatím obecně velmi málo. V minulých týdnech se totiž objevily jen informace o možném usmrcení či minimálně zmenšení výřezu v displeji a snaze navrátit na jablečné telefony Touch ID. To by však dostalo zcela novou podobu, jelikož by bylo ukryto pod displejem a to snad dokonce pod celou jeho plochou. K autentizaci by tak mělo stačit dotknout se jakéhokoliv jeho místo. Nicméně je možné, že toto řešení Apple přinese jen do Číny, kde je snímání otisků prstů přes displej velmi oblíbené a svým způsobem vyžadované. Společnosti se zde navíc v poslední době příliš nedaří a exkluzivní model pro tamní trh by to mohl alespoň částečně změnit. 

Co se týče velikostí iPhonů 12, i ty by se měly oproti letošním 5,8”, 6,1” a 6,7” lišit. Apple má totiž údajně v plánu přinést 5,4”, 6,1” a 6,7” modely osazené OLED displeji. Střední model však bude “okleštěn” o některé vychytávky prémiové řady jako například podporu 5G. Díky tomu by tak měl i nadále setrvávat na pozici vstupního modelu, na které nyní naleznete iPhone XR. 

Související články

Dnes nejčtenější

.