Zavřít reklamu

Celosvětové spuštění Apple TV+ se kvapem blíží, a i když se společnost Apple snaží o co nejmenší frekvenci úniků, máme tu téměř denně nové informace týkající se této služby. Tentokrát jsme se dočkali odhalení samotného rozpočtu jednoho ze seriálů, jenž Apple do jeho tvorby Apple vládá. A závěr je jediný – jablečná společnost si musí být kvalitou svých snímků nanejvýš jistá, protože jde o pozoruhodně vysoké částky.

Co se rozpočtu Netflixu a Amazonu, začínajícího se na seriálovém poli čím dál tím více prosazovat, týče, mají obě firmy jasno. Na svých kinematografických počinech rozhodně nešetří a za poslední léta znatelně zvýšili investice přímo mířící do tohoto odvětví. Zatímco Netflix kdysi do jedné epizody House of Cards vložil 4.5 milionů dolarů, dnes se částka pohybuje mezi 8 a 15 miliony. Nejinak tomu je i u Amazonu a jak se zdá, ani Apple nechce v tomto směru pokulhávat. Do svého sci-fi dramatu See byl ochoten kalifornský gigant investovat zhruba 15 milionů dolarů za jednu epizodu. Své naděje na úspěch si společnost objektivně zvýšila tím, že do jedné z rolí umluvila Jasona Momoa, známého zejména z Game of Thrones a Aquamana.

Drama See se má odehrávat několik století v budoucnosti, kdy záhadný virus změnil tvář Země k nepoznání a vyhladil drtivou většinu populace. Jediní přeživší byli oslepeni a jejich nadějí na přežití není nic jiného než prozkoumat pozůstatky lidské civilizace a postavit se tomu, co je dohnalo na samotný kraj propasti. Příběh zní zatím nanejvýš zajímavě, a i když se může zdát trochu jako klišé, podle slov filmařů nás mají dostat do kolena zejména dechberoucí scenérie a nepředvídatelný svět. Uvidíme, zda se podobných snímků dočkáme i v budoucnu. Apple má podle oficiálních zdrojů rozpočet zhruba 1 miliardu dolarů, ale není jisté, zda ho společnost nezvýšila. Důvod by mohly být známé tváře, které si za jednotlivé epizody účtují obrovské částky. To nicméně uvidíme již na podzim.

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

 

Související články

Dnes nejčtenější