Zavřít reklamu

AirPods jsou skutečným světovým fenoménem a jejich prodeje to prakticky každé čtvrtletí znovu a znovu dokazují. Ostatně, již mnohokrát jste se mohli na našem magazínu dočíst, že díky nim Apple vládne trhu bezdrátových sluchátek a ani nyní tomu není jinak. Nejnovější průzkum trhu od společnosti Counterpoint Research je však plný kontrastů. Na jednu stranu umocňuje pozici Applu jako technologického giganta, na tu druhou ale nepřináší zrovna dobré zprávy obchodnímu oddělení.

Přesná čísla jsme se sice nedozvěděli, avšak grafy mluví za vše. Apple má ve svých spárech více než polovinu celého trhu. Nejoblíbenějším modelem jsou pochopitelně AirPods, na druhé příčce se umístily AirBuds od Samsungu. Důvodů, proč zákazníci volí spíše produkty Applu jsou poměrně jasné. Snadná ovladatelnost, rychlé spárování s telefonem a kvalitní zvuk vyvažují jejich cenu. Zcela spokojený však být Apple přesto nemůže. Navzdory očekáváním analytiků druhá generace sluchátek nezvýšila tržby. Zatímco první generace se dočkala značně nadšených reakcí, především díky neutuchající propagaci, ta druhá uložila všechny naděje k ledu.

Apple has well over half the brand share

Podle průzkumu většina lidí čeká na třetí generaci, která má nabídnout daleko více funkcí a zajistit větší technologický skok. V každém případě si může dát Apple načas, konkurence se totiž bát nemusí. Sice se Samsung vyšvihl na druhé místo v žebříčku, ale pořád ztrácí o několik desítek procent. Největším překvapením se nakonec stala celková čísla. Trh rostl čtvrtletně o 40% a jen od ledna do března letošního roku bylo dodáno zhruba 17.5 milionů kusů.

Uvidíme, jak s těmito informacemi Apple naloží. Oblíbenost a dominance na trhu je jedna věc, hlavním faktorem ovlivňujícím budoucí rozhodnutí ale zůstávají tržby. Stejnému problému aktuálně čelí společnost také v případě iPhonů. Inovací poslední modely nabízí jen pomálu a pokud se v brzké době nedočkáme něčeho neotřelého, propad se bude jen prohlubovat. Co na druhou generaci AirPods říkáte? Jste spokojeni, nebo byste uvítali více změn?

 

Související články

Dnes nejčtenější