Zavřít reklamu

Jak jistě víte, po rozsvícení nového iPhonu „tapnutím“ na displej či jeho otočením směrem k obličeji můžete ihned provádět nějaké akce – například zapnout LED diodu, anebo zavolat na tísňovou linku. Může se tedy vcelku snadno stát, že uživatel chodí s rozsvícenou LED diodou, někdy zase naopak vyťuká nějaké číslo. Jak všem těmto aspektům zamezit a nastavit, aby se iPhone mohl rozsvítit jen a pouze pomocí bočního tlačítka, a nikoliv pomocí poklepání na displej, či pomocí zvednutí k očím? Na to se podíváme v dnešním návodu.

Jak deaktivovat funkci Klepnutí pro probuzení

Na vašem iPhonu X a novějším přejděte do nativní aplikace Nastavení. Zde poté otevřete kolonku Obecné a přejděte do sekce Zpřístupnění. Tady poté už jen stačí sjet níže a pomocí switche deaktivovat funkci Klepnutí pro probuzení. Deaktivace této funkce zapříčiní to, že váš iPhone neotevřete tím, že klepnete prsty na displej.

Jak deaktivovat funkci Probudit zvednutím

Funkce Probudit zvednutím je k dispozici už i na starších iPhonech, konkrétně na iPhonu 6s a novějším. Probudit zvednutím můžete jednoduše deaktivovat tak, že na vašem iPhonu přejdete do nativní aplikace Nastavení. Zde poté klikněte na možnost Zobrazení a jas, kde už se nachází samotná funkce Probudit zvednutím. Pomocí switche ji lze klasicky deaktivovat. Dekativace této funkce způsobí to, že kdykoliv zvednete váš iPhone směrem nahoru před obličej, tak se neotevře.

Obě tyto funkce jsou pro klasického uživatele naprosto skvělé, avšak samozřejmě mají své mouchy. Velice často se setkávám se situací, kdy se iPhone pomocí funkce Probudit zvednutím rozsvítí i tehdy, kdy nemá – například když jej držím v ruce, anebo kamarádovi při manévrování v zahradnictví, když má iPhone v kapse. Pokud se s podobnými problémy potýkáte i vy, tak si obě výše zmíněné funkce můžete jednoduše deaktivovat a vyhnout se tak některým nepříjemnostem.

iPhone Safari Lsa
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější