Zavřít reklamu

Společnost Mícrosoft dnes oznámila, že její aplikace Excel ve verzi pro iOS zařízení nově nabízí funkci, umožňující vložení dat z fotografie. Tuto funkci mohou z dřívějška důvěrně znát majitelé zařízení s operačním systémem Android, kteří na svých smartphonech a tabletech používali právě Excel od Microsoftu.

Díky funkci vložení dat z fotografie můžete převést příslušné údaje do tabulky a konvertovat je v Excelu do digitálního formátu. Převedení dat z fotografie je v Excelu pro iOS možné díky technologii optického rozpoznávání v kombinaci se strojovým učením a funguje pro všechny druhy dat v tabulkách, ať už se jedná o seznamy úkolů, časové rozvrhy nebo finanční údaje. Data lze přenést jak prostřednictvím fotoaparátu, tak i z fotografie v galerii ve vašem iOS zařízení. Funkce v současné chvíli podporuje jednadvacet různých jazyků.

Značně usnadňuje práci s Excelem v případě, že má uživatel k dispozici pouze vytištěnou formu tabulky, a data by tak musel složitě a dlouze přepisovat ručně.

Funkce je dostupná všem uživatelům, kteří si předplatili kancelářský balíček Office 365. Zatímco základní verze všech součástí balíčku Office 365 je ke stažení na iOS App Storu zdarma, v rámci aplikace lze upgradovat na placenou verzi. Ta vyjde na 159 korun měsíčně pro jednotlivce a 229 korun měsíčně pro domácnosti. U obou variant nabízí Microsoft jeden měsíc bezplatné zkušební doby.

Související články

Dnes nejčtenější