Zavřít reklamu

Měsíce spekulací jsou u konce. Apple před malou chvílí skrze tiskovou zprávu světu představil nový iPod touch. Žádná revoluce se však bohužel navzdory spoustě spekulací nekoná. Novinka si totiž polepšila de facto jen u procesoru a kapacitě. 

Zatímco předešlou generaci poháněl procesor A8, nynější iPod touch dostal do vínku procesor A10 Fusion, který tepe v iPhonech 7 a 7 Plus. Díky tomu tak iPod podporuje například rozšířenou realitu, na které si Apple v poslední době velmi zakládá. Užijete si na něm ale i skupinové hovory FaceTime, které předešlá generace kvůli nedostatečnému výkonu nepodporovala. Nový čipset zajišťuje podle Applu iPodu až 2x vyšší výkon a až 3x výkonnější grafiku, díky čemuž by na něm mělo vše běžet o poznání plynuleji. Poměrně zajímavé je, že novým iPodem necílí Apple ani tak na milovníky hudby, jako spíše na hráče. Jeho webová stránka se totiž točí z velké části právě kolem her a to jak již dostupným v App Storu, tak i těm v  Arcade. Nový iPod touch je dostupný celkem v šesti barevných variantách – konkrétně růžové, stříbrné, vesmírně šedé, zlaté, modré a (PRODUCT)RED. Vybírat dále můžete i ze tří variant úložišť, kdy se ke 32 GB a 128 GB přidala i 256 GB varianta. 

Ostatní při starém 

Žádných dalších vylepšení se iPod bohužel již nedostal. Pokud se tedy pro jeho pořízení rozhodnete, můžete se těšit na 4” retina displej s rozlišením 1136 x 640 při 326 ppi, 8MP fotoaparát, HD rozlišení videa či tělo o rozměrech 123,4 x 58,6 x 6,1 mm a hmotnosti 88 gramů, které je jako již tradičně z hliníku. Vylepšení se bohužel nedočkal ani Home Button, který je stále bez podpory Touch ID. iPod tak lze stále zabezpečit maximálně kódem, což je v dnešní době poměrně zvláštní. Zachován zůstal i 3,5mm jack konektor, přestože se Apple již řadu let netají tím, že budoucnost je podle něj zcela bezdrátová. 

Nový iPod touch je k objednání ode dneška a to za vcelku zajímavé ceny. V případě 32 GB varianty za něj totiž zaplatíte 5 990 korun, za 128 GB variantu zaplatíte 8 990 koruna v případě 256 GB varianty vytáhnete z peněženky 11 990 korun. 

Související články

Dnes nejčtenější