Zavřít reklamu

Před blížící se konferencí WWDC právě vyšel zcela nový koncept operačního systému iOS, o který se tentokrát postarat Álvaro Pabesio. V tom zobrazuje několik novinek, kterých bychom se mohli dočkat právě při příležitosti této konference. Mezi nimi nechybí dlouho opěvovaný Dark Mode, předělané nativní aplikace Mail a Připomínky, vylepšené zobrazení změny hlasitosti, a nebo rozšíření pro lepší multitasking, díky kterému by se současné iPady mohly blíže přiblížit systému macOS.

Álvaro Pabesio svůj koncept dnes sdílel prostřednictvím portálu Behance a jako první hned představuje variantu, jak by práce na iPadu mohla být zjednodušena, kdyby se systém začal více podobat výše zmiňovanému macOS. Pozměněn byl jemně Dock a přidána byla funkce Sady, kterou můžeme znát od příchodu operačního systému macOS 10.14 Mojave.

Dalšího vylepšení by se mohla dočkat aplikace Soubory, do které by se mohl dostat zcela nový bočný panel a podpora připojení externího úložiště. Již dříve jsme se z nejrůznějších médií navíc mohli dozvědět, že s příchodem systému macOS 10.15 budeme schopni připojit k našemu Macu iPad, který bude sloužit jako externí obrazovka. To však Álvaro přenáší na zcela novou úroveň, kdy budeme schopni iPad dokonce použít například pro kreslení, které se v momentu promítne na obrazovce našeho jablečného počítače. Díky tomu bychom dokonce mohli využít stylusu Apple Pencil a pracovat s ním i na našem Macu. V konceptu si taktéž můžeme povšimnout, že by na jablečných tabletech mohlo dojít k určitému multitaskingu. Například bychom totiž mohli pracovat současně s tabulkami a kalkulačkou, z které bychom výsledky přímo kopírovali do určitého listu.

Další změny se týkají změny uživatele pomocí dlouhého stisknutí vypínacího tlačítka, kde by stačilo klepnout na možnost Switch a pomocí Face ID se ihned přepnout na druhý účet, lepšího připojení sluchátek AirPods, které by se nyní podobalo připojování Bluetooth klávesnic a výše zmiňované lepší zobrazování změny hlasitosti. Do konceptu se taktéž dostaly přepracované nativní aplikace Připomínky, Mail a Zprávy, které by v systému iOS 13 mohly být ještě více přehlednější a o poznání jednodušší.

A jelikož již spousta z nás dlouhou dobu očekává příchod Dark Modu, samozřejmě nesmí chybět ani jeho návrh. Ten vzal Álvaro skutečně zodpovědně a dokázal nám přesně nastínit, na co bychom se mohli těšit. Představení operačního systému iOS 13 bychom se měli dočkat již velmi brzy, a to při příležitosti konference WWDC. Ta se bude konat mezi třetím až sedmým červnem v americkém San Jose.

Související články

Dnes nejčtenější