Zavřít reklamu

Jestli něco jablíčkáři na Apple Watch milují, je to bezesporu možnost si je dokonale přizpůsobit k obrazu svému díky obrovskému množství různých řemínků, které k nim lze extrémně jednoduše připnout. Velmi slušný počet jich nabízí i samotný Apple, který se u nich stejně jako u svého ostatního příslušenství zaměřuje na jednoduchost a jemnost, což se mu daří velmi dobře. Řemínky z jeho dílny jsou totiž designově skutečně velmi povedené a mezi jablíčkáři tím pádem oblíbené. Jak už však je u Applu zvykem, jejich cena je poměrně vysoká a od nákupu mnohdy odradí. Na trhu se však dají sehnat i jejich věrné napodobeniny, které vyjdou daleko levněji, ale rozhodně s originály snesou srovnání. 

Balení 

Balení řemínků od Devia nenadchne, ani neurazí. Těšit se totiž můžete u všech modelů na velmi jednoduchou papírovou krabičku s průhledným předkem, díky kterému si můžete pásek solidně prohlédnout i “na živo”, nikoliv jen na obrázcích. Přední stranu zdobí stříbrný branding spolu s pár dalšími popisy včetně údaje o kompatibilitě řemínků, na zadní straně pak naleznete jednoduchý návod k nasazení řemínku na hodinky pro případ, že byste v tom byli zatím nováčky. Žádná další překvapení krabička neobsahuje, což však překvapením vzhledem k produktu, který skrývá, rozhodně není. 

DSC_0001

Zpracování, design a osobní zkušenost 

Na zápěstí jsem v uplynulých týdnech střídal celkem pět řemínků – konkrétně sportovní smyčku (pod názvem Sport3), klasický silikonový sportovní řemínek (pod názvem Sport, milánský tah (pod názvem milanese), kožený provlékaci řemínek (pod názvem leatherloop) a konečně článkový tah (pod názvem linkbracelet). Všechny tyto řemínky jsou už na první pohled inspirovány originály od Applu, od kterých se liší snad jen cenou. Když jsem totiž řemínky od Devii s originály, které vlastním já či mí kolegové v redakci, porovnával, rozdíly jsem mezi nimi skutečně nenašel. Nejen v designu se však testované řemínky s originály shodují. I materiály, ze kterých jsou vyrobeny, zaslouží velkou pochvalu. 

DSC_0015

Asi největší strach jsem při rozbalování měl z klasického silikonového řemínku, který je mezi uživateli Applu zřejmě nejvyužívanější. Rukami mi totiž prošlo již skutečně velké množství tohoto typu řemínku za různé ceny, přičemž jen minimum z nich mi přišlo skutečně povedených. Mnohé levnější varianty nejsou například na kůži ani zdaleka tak příjemné jako originál, jiné nesedí v hodinkách zcela 100%, další jsou na štíru se zapínáním a některé dokonce kvůli nekvalitním materiálům nepěkně zapáchají. Devia Sport však ani jedním tímto nešvarem netrpí a v ruce i na ruce mi přišla skutečně jako originál.

Pochválit musím i sportovní smyčku á la Sport 3, která je  vyrobená z nylonu a na dotyk působí skoro až neuvěřitelně jemně. Upínání na suchý zip působí poměrně robustně, takže nemusíte mít strach z toho, že by se po pár měsících používání “vychodilo” a hodinky kvůli tomu na zápěstí nedržely. Tento řemínek bych rozhodně doporučil každému sportovně založenému jablíčkáři či milovníkům jakékoliv turistiky, jelikož je díky použitým materiálům velmi vzdušný a díky tomu se tak pod ním nepotí ruka. Díky zapínání na suchý zip je navíc možné jej dokonale přizpůsobit vašemu zápěstí. 

Milánský tah, respektive v jazyce Devii milanese, je designově též naprosto shodný s originálem od Applu, což jinými slovy znamená, že působí na pohled velmi drahým a luxusním dojmem, který se může hodit například při různých pracovních schůzkách. Vyroben je stejně jako v případě Applu z nerezové oceli, kvůli čemuž je tvrdší než výše popisované silikonové či nylonové modely. To může být pro někoho problém a tak je určitě dobré před pořízením důkladně promyslet, co od řemínku vlastně očekáváte. Rozhodně tím však nechci říci, že by nebyl pohodlný – ba naopak. Jeho výhoda je v tom, že pokud jej namočíte, je velmi rychle suchý. Díky otvorům v úpletu navíc umožňuje kůži pod ním bez problému dýchat. Upínání je to řešeno magnetem, který je umístěn na konci jeho jedné strany. Ten je u Devii velmi pevný, takže se nemusíte bát toho, že by se vám například v průběhu dne povoloval. 

Co se týče článkového tahu, ten na vás už po vybalení dýchne luxusním dojmem. Jelikož je vyroben z oceli, je poměrně těžký, na což si však během pár minut jeho používání bez větších problémů zvyknete. Připravit se musíte i na to, že jeho nasazování na hodinky není tak snadné jako u ostatních verzí. Řemínek je totiž kvůli článkům relativně pevný, takže nepočítejte s tím, že si v klidu nejprve nasadíte jednu stranu a poté stranu druhou. U tohoto modelu musíte obě strany do hodinek “soukat” zároveň, což však není žádný nadlidský úkol. Pochválit zde musím možnost odebrat jednotlivé články řemínku, díky čemuž si jej tak lze perfektně přizpůsobit svému zápěstí. Odebírání článků není samozřejmě nic složitého a zvládnete to bez problému i doma. Pokud si tedy potrpíte na podobné řemínky, které lze označit za jakousi hodinářskou klasiku, určitě je tento model fajn volba. A co víc – vaše peněženka při jeho koupi na rozdíl od verze od Applu nezapláče, byť jsou řemínky designově stejné. 

Posledním testovaným modelem je kožený provlékací řemínek, který se od verze od Applu liší snad jen tím, že je vyroben z kůže syntetické namísto pravé. Po vybalení se může zdát tento řemínek možná trochu tvrdší a neforemný, po chvíli používání však solidně změkne a na ruce je opravdu příjemný. Moc se mi líbí i jeho zapínání, které nezajišťuje jen magnetická koncovka, ale rovnou celá koncová část řemínku, která jej tak k vašemu zápěstí perfektně zafixuje. Díky použitému materiálu je velmi jednoduchá jeho údržba, jelikož při jeho zašpinění jej stačí de facto jen lehce otřít navlhčeným ubrouskem a je zas jako nový. Počítat však musíte s tím, že se jedná o řemínek poměrně uzavřený a kůže pod ním tak příliš dobře nedýchá. Do společnosti je tedy sice fajn, na celodenní pěší túru bych vám jej rozhodně nedoporučil, jelikož by se ti z vás, kteří mají jemnější kůži, mohli setkat s ekzémy. Jinak je ale tato napodobenina jablečného originálu naprosto skvělá a mé zápěstí bude zdobit ještě pěkně dlouho. 

Resumé 

Myslím, že Devia nasadila laťku kvality řemínků opravdu vysoko. Její ceny nejsou nikterak vysoké, avšak kvalita zpracování srovnatelná s Applem. Pokud tedy nelpíte na tom mít vše 100% originální a řemínky k Apple Watch z dílny Applu se vám líbí, můžete bez problému sáhnout právě po této alternativě. Na rozdíl od mnohých modelů například z Aliexpressu či eBay zde totiž můžete mít jistotu, že zklamaní nebudete. Za sebe tedy mohu značku Devia a její řemínky jen a jen doporučit.  

Slevový kód

Ve spolupráci s iPouzdro.cz jsme si pro vás opět připravili slevový kód, který můžete uplatnit na nabíječky a řemínky k Apple Watch Devia. Stačí při objednávce zadat kód (bez uvozovek) „rmnk20„ a 20 % z ceny bude odečteno. Sleva platí  do 29. května 2019, a proto určitě neváhejte a uplatněte jej co nejdříve.

Produkty Devia můžete zakoupit buď z odkazu výše a nebo přímo na prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha.

DSC_0009
reminky devia nahled

Související články

Dnes nejčtenější

.