Zavřít reklamu

Magazín TIME vůbec poprvé uspořádal v New Yorku vlastní summit s názvem TIME 100. V rámci této akce probíhaly diskuse o technologickém průmyslu a souvisejících tématech, jako je soukromí, vzdělávání, ale také třeba zdraví. Summitu se zúčastnil i Tim Cook a my vám v našem dnešním článku přinášíme shrnutí nejzajímavějších témat, kterých se v rozhovoru dotkl.

Hodnoty

Dobu, po kterou působí na pozici generálního ředitele Applu, označil Cook v rozhovoru za “zajímavou”. Poznamenal, že každý člověk by měl vyznávat jisté hodnoty, a vzhledem k tomu, že i korporace je lidským kolektivem, neobjede se ani ona bez hodnot. Za nejdůležitější hodnoty společnosti Apple považuje Cook přístup k životnímu prostředí, důraz na vysokou kvalitu vzdělávání, ale také soukromí.

“Domnívám se, že z problémů, kterým čelíme, nemůžeme zcela vinit vládu,” uvedl Cook. “Vyřešení těchto problémů si žádá zapojení soukromého a veřejného sektoru, stejně jako akademických kruhů,” dodal, a jako příklad takovýchto problémů uvedl změny klimatu.

Regulace a soukromí uživatelů

Tim Cook zastává názor, že by technologie měly být regulovány. Podle něj existuje v současné době řada příkladů, na kterých můžeme vidět, že absence omezení může mít negativní následky. Zmínil například GDPR, které podle něj sice není ideálním řešením, ale představuje dobrý krok vpřed. Přiznal, že by podobné nařízení uvítal i ve Spojených státech, a dodal, že je potřeba přimlouvat se za regulace.

Řeč přišla i na otázku soukromí, kterou Cook považuje za velmi důležitou, a která nabývá na čím dál větším významu. “Myslím si, že všichni – včetně Applu – by měli začít mluvit o tom, co soukromí znamená pro uživatele, a co znamená pro občana,” uvedl. Zmínil se také o svých obavách z toho, že by vláda mohla donutit Apple k narušení soukromí svých uživatelů.

Vzdělání a zdraví

Apple podle Cooka klade na vzdělání velký důraz. Projevem této snahy jsou například rozličné programy, které mají děti povzbudit k tomu, aby se naučily programovat. Programování považuje Cook za nejdůležitější druhý jazyk, který by se děti měly naučit. Stejný důraz ale podle svých vlastních slov klade na rozvoj kreativity.

Když přišla řeč na zdraví, uvedl Cook, že si Apple je velmi dobře vědom důležitosti monitoringu životních funkcí v reálném čase, a zdůraznil přínos Apple Watch – zejména nejnovějších Apple Watch Series 4 – pro lidské zdraví. “Myslím, že přijde den, kdy se ohlédneme zpět a řekneme si, že největší přínos společnosti Apple pro lidstvo je ve zdravotní péči. Myslím, že to tak bude,” uzavřel.

Tim Cook

Související články

Dnes nejčtenější