Zavřít reklamu

Je to již nějaký ten pátek (upřímně je jich opravdu hodně), co už iOS nepodporuje přehrávání videí a skladeb z YouTube na pozadí. Tedy alespoň ne nějakou „oficiálnější“ cestou. Pořád ale existují možnosti, jak můžete v iOS videa na pozadí sledovat. Není už to sice tak jednoduché, jako tehdy, kdy stačilo otevřít Safari, spustit přehrávání, zamknout telefon a kliknout na tlačítko play, avšak rozhodně se nejedná o nic složitého. Hodně lidí tuto problematiku vyřešilo tak, že se rozhodli pro předplacení streamovacích služeb – například Apple Music nebo Spotify. Jiní to zase neřešili nijak a smířili se s tím, že si pustí maximálně hudbu importovanou přímo do zařízení. Pokud tedy patříte do druhé skupiny, tak se vám určitě bude hodit dnešní návod.

Jak v iOS poslouchat hudbu z YouTube na pozadí

Jak už jsem zmínil v úvodu, tak bohužel žádná „oficiální“ cesta pro poslouchání videí a hudby z YouTube na pozadí v iOS neexistuje. Musíme totiž sáhnout po aplikaci třetí strany, která nám tohle umožní. Nejčastěji se jedná o internetové prohlížeče, které tuto funkci nezakázaly. Existuje více prohlížečů, mezi kterými si můžete vybrat. Kamarád například používá Operu, ale já vám v tomto návodu rád doporučím prohlížeč Dolphin, který stáhnete z App Storu pomocí tohoto odkazu. Po stažení a spuštění už pouze stačí přejít na webovou stránku YouTube, najít si, co chcete poslouchat a spustit přehrávání. Poté můžete zařízení uzamknout nebo přejít kamkoliv jinam. Přehrávání se sice pozastaví, avšak vy jej můžete znovu spustit stažením Ovládacího centra, kde stačí tapnout na tlačítko přehrát.

Apple tehdy označil možnost přehrávat hudbu z YouTube na pozadí jako chybu, kterou v jedné z aktualizací iOS opravil. Oficiální možnosti, jak přehrávat hudbu z YouTube na pozadí, se tak už na 99 % nedočkáme. Osobně mi taky přijde lepší si předplatit nějakou streamovací aplikaci, než se zbytečně zdržovat tímto zdlouhavým postupem. Pokud však hudbu opravdu posloucháte jen občas, tak se dá žít i takto.

YouTube new FB

Dnes nejčtenější

.