Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Spíš by mě zajímalo srovnání s knihou od Waltera Isaacsona

  Ono to nejde moc srovnávat. Isaacson je jeden z nejlepších životopisců. Četl jsem od něj ještě životopis Einsteina a knihu Inovátoři. Navíc Jobs si Isaacsona vlastně vybral a ta kniha má tím pádem daleko hlubší obsah a spolu s Isaacsonovým stylem je vlastně nepřekonatelná. Lynchův portrét je spíš dokumentární shrnutí Jobsova života s jednodušším méněvrstevným stylem, jehož bonusem jsou ty pěkné grafiky a fotky. Bohužel je Lynchova česká verze knihy vysázena pro mě naprosto špatně čitelným ultratenkým písmem.

  V knize jsou přehledně zpracované souvislosti a zajímavá fakta, ale jako celek je kniha pro mne nepoužitelná ze dvou důvodů:

  1/ Je vytištěněna na těžký a drahý křídový papír, neboť díky důvodu 2/ by při tisku na standardní knižní papír nebyla čitelná.

  2/ Grafik ze záhadných důvodů v knize o Jobsovi použil malé, špatně čitelné ultratenké bezpatkové anti-Jobs písmo ve stylu iOS7 a výše, přičemž o Steve Jobsovi je dobře známo, že si na kaligrafii a čitelnosti textu zakládal a že mezi jeho nejoblíbenější fonty patřil patkový garamond.

  Váš názor vám určitě brát nebudu, ale za sebe musím říci, že jsem se čtením knihy problém neměl a ani nikdo v mém okolí, kterému jsem ji ukazoval, neměl k písmu výhrady. Asi to bude spíš jen o tom, komu co víc sedí.

  Taky souhlasím s tím, že zvolený ultratenký font je pro knihu naprosto špatná volba. Bylo to první co jsem si uvědomil a co mi během čtení knihy vadilo. Obsahově je dobrá, grafiky a grafy jsou fajn, ale vysázet knihu tímto písmem je chyba.

Vložte vlastní komentář

celý text