Zavřít reklamu

V současné době se v Kanadě často hovoří o účetní Nadii Minetto, která od roku 2011 nakupovala převážně iPady a iPhony pomocí firemní kreditní karty. Utratit měla údajně téměř 160 milionů korun, přičemž zakoupené produkty posléze přeprodávala vlastníkům menších obchodů. Minetto pracovala pro společnost Wescom Solutions a prakticky na ni neměl kdo přijít, jelikož veškerý přehled o financích spravovala právě ona.

Prohlédněte si loňský iPad Pro v galerii níže:

Podle ontarijského soudu účetní přeprodala 5 321 iPadů a 4 942 iPhonů obchodníkovi Gabrielu Fungovi, který zboží následně prodával ve svém obchodě Plus One Solutions v Torontu a dalším velkoobchodníkům z oblasti Hong Kongu. Těmito kroky si Minetto přišla na zisk větší než 22,8 milionů korun. Fung se poprvé dostal do kontaktu s paní Minetto prostřednictvím její reklamy na iPad, která byla vložena na stránku Kijiji (něco jako kanadské aukro). Jejich vzájemné transakce se posléze staly velmi propracovanými a častokrát se týkaly mnoha zařízení najednou.

O odhalení případu se již v roce 2014 postarala konzultantka Kristine Pacy, která přišla právě na nesrovnalosti v oblasti výdajů. Na ty se dívala z důvodu, kdy společnost Wescom uvažovala o tom, že změní formu obchodní společnosti na společnost s veřejně obchodovatelnými cennými papíry.

Koncept iPhone XI od ConceptsiPhone:

Minetto se před soudem ke svému jednání přiznala a souhlasila s pokutou ve výši asi 156 milionů korun. Společnost Wescom taktéž vyhrála soudní spor proti Fungovi, na kterém dokázala vysoudit okolo 115 milionů. Soudní spor by se měl co nevidět kompletně uzavřít, jelikož v současné době ontarijský soud zamítl poslední odvolání ze strany Funga.

Dnes nejčtenější

Další články