Zavřít reklamu

Apple tento týden představil dvojicí nových tabletů – iPad Air a iPad mini. Oba modely nabízí podporu Apple Pencil a mohou se pochlubit vylepšeným výkonem i funkcemi. Spolu s vydáním nových modelů Apple zároveň ukončil prodej 10,5palcového iPadu Pro a iPadu mini čtvrté generace. Aktuální produktová řada jablečných tabletů tedy sestává ze 7,9palcového iPadu mini, 9,7palcového iPadu, 10,5palcového iPadu Air a 11palcového a 12,9palcového iPadu Pro. Jak ze stávající nabídky vybrat tablet, který vám bude nejvíce vyhovovat?

Displej

Nový iPad Air i iPad mini přinášejí stejně jako iPady Pro vylepšení v podobě True Tone displejů s podporou širokého barevného gamutu P3. Rámečky displejů těchto modelů jsou o něco širší a oproti iPadu Pro postrádá Air i mini technologii ProMotion, spočívající především ve vyšší obnovovací frekvenci pro rychlejší chod displeje, rychlejší animace a hladší provoz.

Procesor, úložiště a další

Apple vybavil dvojici nově vydaných tabletů pokročilým A12 procesorem pro vysoký výkon. U iPadu mini, který byl naposledy aktualizován v roce 2015 a obsahoval procesor A8, se jedná o obzvlášť významný skok. Co se úložiště týče, začínají oba modely na kapacitě 64GB, zatímco například 9,7palcový iPad začíná na 32GB. Ani základní iPad s procesorem A10 však rozhodně nepatří do starého železa a výkonem bohatě vystačí spoustě jablíčkářů Svůj dech však ztratí dříve než jeho kolegové.

Rozměry, váha a životnost baterie

Co se životnosti baterie týče, nabízí celá produktová řada současných iPadů 10 hodin provozu pro prohlížení webu, videí či poslech hudby. Rozměry se u jednotlivých modelů pochopitelně liší a volba v tomto směru plně záleží na uživateli a jeho potřebách a preferencích.

Cena

Cena nového iPadu Air začíná na 14490 korunách, iPad mini zakoupíte již od 11490 korun, iPad z loňského roku se prodává od 8990 korun a cena iPadu Pro začíná na 22990 korunách. V různých slevových akcích však lze iPady sehnat o poznání levněji, zejména pak základní 9,7″ model.

 

Ostatní

iPad, iPad mini i iPad Air jsou opatřeny Lightning konektorem a sluchátkovým jackem, iPad Pro je ale vybaven USB-C konektorem a sluchátkový jack u něj chybí. Co se fotoaparátu týče, je na tom nejlépe iPad Pro se zadním 12MP fotoaparátem, bleskem Quad-LED True Tone a schopností natáčet 4K videa při 60fps. iPad, iPad mini a iPad Air jsou vybaveny zadním 8MP fotoaparátem a schopností natáčet 1080p videa. Obě varianty iPadu Pro jsou vybaveny čtveřicí reproduktorů, ostatní modely mají jen dva reproduktory. Který ze současně nabízených modelů byste zvolili vy?

Související články

Dnes nejčtenější