Zavřít reklamu

Apple již od roku 2014 soustavně pracuje na vývoji svého vlastního programovacího jazyka Swift. Jeho pátá verze již pomalu klepe na dveře a dostává se také do našich jablečných tabletů. Nejnovější betaverze aplikace Swift Playgrounds s označením 3.0, která slouží především studentům pro seznámení s programováním, totiž  již disponuje kompatibilitou se zmiňovanou chystanou verzí, která nese označení Swift 5.0.

Swift 5.0 se může dle Applu dotknout všech dosavadních kódů, které byly napsány v dřívějších verzích tohoto jablečného programovacího jazyka. Jak tedy z této betaverze vyplývá, Apple svůj poslední počin již začíná patřičně testovat a my se v blízké budoucnosti budeme moci dočkat jeho oficiálního představení. Díky tomu, že je Swift poměrně mladým jazykem, nabízí spoustu výhod oproti svým starším konkurentům. Do aplikace Swift Playgrounds byla přidána možnost práce s další kartou a možnost si zachytit určitou část kódu do Playground Books, z kterého si jej posléze můžeme importovat dle libosti do samotného „projektu“.

Dočkáme se letos takového MacBooku Pro (Viktor Kadar)?

Jak jste si již na našem magazínu mohli přečíst, s příchodem Swiftu 5.0 nás čeká spousta změn a solidní usnadnění samotného programování. Hlavní změnou se stane implementace takzvané ABI stability, neboli Application Binary Interface. Programovacího jazyka Swift 5.0 bychom se měli dočkat již příští měsíc, kdy pravděpodobně vyjde s novou verzí aplikace Swift Playgrounds. Rozhodně se máme na co těšit.

Související články

Dnes nejčtenější