Zavřít reklamu

iPhony toho v posledních letech příliš zcela revolučního nepřinesly. Výjimkou budiž Face ID, OLED a nové ovládání u iPhonu X, který Apple představil jako oslavu 10. narozenin iPhonu. I přes absenci větších inovací však jablíčkáři své telefony po několika letech vždy vymění za nové, jelikož jsou s jejich kvalitou zkrátka spokojeni, přičemž doposud valná většina upgradovala ve tříletých cyklech. To se ale podle analytika Toniho Sacconaghiho mění. Po novém iPhonu totiž dle něj lidé v současnosti sáhnou ve čtyřletých cyklech, což může do značné míry zpomalit jejich prodeje.

Hlavním důvodem nárůstu této doby je přinášení menších a menších inovací. Podle analytika totiž uživatelé další novinky vlastně ani tolik nepotřebují, a to i díky kvůli dostupnosti programu na výměnu baterie a zvyšování cen. Přestože se za fiskální rok 2018 navýšil celkový počet iPhonů o 9 %, za fiskální rok 2019 se očekává pokles až o 19 %. Další předpovědí Sacconaghigo bylo, že pravděpodobně 16 % současných uživatelů se letos rozhodne pro novější model a rozhodnou se pro koupi zcela nového iPhonu. Toto číslo je však vskutku malé, protože v září by nám Apple měl klasicky představit novou várku nových jablečných telefonů, jejichž rendery jste již mohli spatřit na našem webu.

Prohlédněte si nejnovější iPhone XS a XS Max v galerii níže:

Tento problém se naštěstí netýká pouze Applu a potýkají se s ním i další konkurenční společnosti. Pokles v prodejích zaznamenal také například Samsung. Jaký názor na tuto analýzu máte vy? Souhlasíte se čtyřročním intervalem, nebo si svůj iPhone měníte každým rokem?

iphone-x-mensi-vyrez-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.