Zavřít reklamu

Zdá se, že spekulacím okolo použití USB-C konektoru u letošních iPhonů je konec. Podle japonského portálu Macotakara, jehož zdroje lze zařadit mezi ty nejpřesnější, se totiž Apple již nad použitím portu rozhodl a jasno má dokonce i v obsahu krabiček, do kterých je na podzim zabalí. Žádnou “krabičkovou revoluci” však nečekejte. 

Pokud jste příznivci Lightningu, můžete začít jásat. Minimálně letošní iPhony se totiž s tímto oblíbeným portem dle očekávání představí a je možné, že i v příštích letech od něj Apple nebude příliš chtít odejít. Oproti USB-C je sice Lightning v lecčem omezen, zato však k němu Apple nabízí obrovské množství příslušenství, které se mu pravděpodobně příliš nechce na nový typ portu předělávat. Lightning příslušenství je navíc nyní schopen vyrábět za velmi příznivé ceny a prodávat jej v obrovských kvantech, jelikož jej mohou využívat zákaznici vlastnící iPhony z posledních téměř sedmi let – tedy počínaje iPhonem 5. 

Takto by měl letošní iPhone 11 vypadat: 

Zdánlivě skvělá zpráva pro všechny milovníky Lightningu má však jeden háček. Jeho ponechání je totiž jedním z důvodů, proč Apple podle Japonců nezmění ani letos obsah balení svých telefonů a nepřibalí do nich místo pomalé 5W nabíječky alespoň 18W, stejně jako tomu je u konkurenčních výrobců. Tento krok se přitom vzhledem k tomu, že se zcela nového typu nabíječky dočkaly vloni představené iPady Pro, všeobecně očekával. Opak je ale pravdou. Namísto nové nabíječky totiž v balení nalezneme standardní 5W adaptér s USB-A zdířkou, USB-A/Lightning kabel a sluchátka EarPods s Lightning konektorem. Na adaptér pro 3,5mm jack pak stejně jako u loňských iPhonů zapomeňte. 

Přestože není obsah balení pro letošní iPhony rozhodně ničím, z čeho bychom měli mít obrovskou radost, důvod ke smutku zatím určitě není. Macotakara je sice velmi důvěryhodný zdroj informací, i on se však v minulosti párkrát svou předpovědí minul. Obří přešlap typu nasazení USB-C namísto Lightningu u něj sice očekávat nelze, mírná změna v obsahu balení by však mohla být v tomto ohledu o poznání reálnější. Tak či tak budeme mít jasno v září, kdy Apple novinky představí. 

Související články

Dnes nejčtenější