Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Je evidentní, že Apple má naprostý nedostatek informací o tom, jak a k čemu lidé v práci počítače používají. Vůbec mi přijde, že zejména v poslední trpí nedostatkem informací, co jejich zákazníci dělají a potřebují.

  Pro mě Apple byl vždycky jednička,teď už je to jen jednička co se týče ceny nejdražší široko daleko a přitom nenabízí nic navíc,jako to bylo vždycky a konkurence je v mnoho ohledech dál…Intel to samé časy se mění chlapci díky bohu prodávat to samé každý rok a říkat tomu nová generace s nárůstem 3% výkonu je katastrofa…

  Dokud nebude iOS oficiálně podporovat myš a standardní kurzor, iPad v pozici na stole s klávesnicí počítač nikdy nenahradí. Stačí si vyzkoušet místo myši používat Apple Pensil a po půl hodině vám „upadne ruka“ … protože totálně neergonomické matlání po obrazovce alá WIN10 ať již prstem, a nebo tužkou je uživatelsky nesmysl!

  Občas si beru ipad s klávesnicí na cesty na konzumaci obsahu, psaní emailu, či word a excel. A na to co ten systém zatím umožňuje opravdu není potřeba myš. Možná u nějakého photoeditoru by to snad mělo význam, ale to zase lze zvládnout tou tužkou …

  U tabulek nad dvacet buněk se to fakt nedá zvládnout tužkou. Pokud připojím klávesnici, je myš prostě daleko pohodlnější. Používám ipad denně od první generace, ale na na tabulky si musím brát práci domů k macu. Kdyby ipad podporoval myš, tak bych mac v podstatě vůbec nepotřeboval.

  Apple neříká, že iPad nahradí notebook, ani MacBook apod. Ale že nahradí počítač. A to způsobem pro iPad typickým. Na tomhle stroji se prostě pracuje jinak. A je potřeba se mu přizpůsobit. Nechci připojovat externí disky. Na co? Všechno mám v cloudu a ostatní periferie připojím. Nechci myš, tu mám u MacBooku a s ním pracuju jinak. Nepřizpůsobivé konzervy, směle do mě 😂 ale já jsem s iPadem nade vše spokojen. Apple Pencil bych totiž u něj za myš nevyměnil.

  Naprostý souhlas.
  Všichni se dívají na počítač jako tehdy IBM než přišel Apple.
  Chce to nový pohled, který uměl jen Jobs. Za pár let si ale na názory těchto konzerv nikdo nevzpomene nebo si jen poťukáme na čelo.
  Prostě vizionář nemůže být každý.

Vložte vlastní komentář

celý text