Zavřít reklamu

Jednou z nejzajímavějších novinek nedávno představených iPadů Pro je bezpochyby USB-C port, který nahradil oblíbený Lightning. Apple se k jeho použití uchýlil hlavně k tomu, že je přes něj možné připojit daleko širší spektrum příslušenství, díky čemuž bude iPad využitelnější než kdy předtím. Problém totiž nebude mít ani se 4K či 5K monitory připojitelnými právě přes USB-C. Co se ale stane, když zkusíte do portu iPadu Pro zasunout Thunderbolt?

Thunderbolt je od USB-C nerozeznatelný, nicméně je velmi zjednodušeně řečeno o mnoho výkonnější (detailnější článek si můžete přečíst zde). USB-C v iPadu Pro si s ním proto neporadí a jakmile je Thunderbolt do portu připojen, na displeji iPadu Pro vyskočí hláška upozorňující na to, že Thunderbolt příslušenství není na tomto iPadu podporováno. Pokud jste tedy doufali, že svůj Thunderbolt displej k novému iPadu přeci jen nějak připojíte, máte bohužel smůlu. 

IMG_0075.686b6f7d37f84258b0cdc278ccdcb6a2-780x174

Přestože je nyní Thunderbolt příslušenství nepodporované, je poměrně pravděpodobné, že bychom se u příští generace iPadů Pro už Thunderbolt konektoru dočkat mohli. Přeci jen, USB-C musíme brát do jisté míry i jako pokus toho, jak na něj zákazníci zareagují a zda jej budou chtít využívat skutečně naplno. A pokud se ukáže, že je právě tento port pro mnoho uživatelů bránou k novým možnostem jejich iPadů, proč jej ještě řádně nevylepšit? Tím spíš, když Thunderbolty disponují i MacBooky Pro.

ipad_pro_charge_fb

Dnes nejčtenější

.