Zavřít reklamu

Včera se oficiálně začal prodávat nový iPad Pro. První ohlasy ze strany médií známe ještě z doby, kdy se tablet neprodával, nyní ale konečně začínají internet zaplavovat odezvy od řadových uživatelů. Co lidé na nejnovější iPad Pro říkají?

Novopečení majitelé posledního iPadu Pro se o své první dojmy intenzivně dělí na Redditu, Twitteru, nebo třeba na nejrůznějších diskusních fórech. Narazit můžeme i na přímé srovnání s některým ze starších modelů. Uživatel s přezdívkou TrueBlou nasdílel na fóru webu MacRumors několik snímků staršího 12,9-palcového iPadu Pro po boku letošní nové, štíhlejší verze, aby ukázal, o kolik se nový model v jistém směru zmenšil. Rozdíl pokládá za „neuvěřitelné vylepšení“.

Rozdíl v rozměrech letošního iPadu Pro a předchozích modelů je na sítích žhavým tématem. Na Redditu nabízí uživatel s přezdívkou SlightCriticism pohled na 10,5-palcový iPad Pro, položený na nejnovějším modelu. Uvedl, že má v plánu přejít na menší, jedenáctipalcovou verzi, protože větší model se příliš nehodí pro držení a ovládání jednou rukou. Podotkl ale, že ne každý upřednostní pohodlné držení tabletu před velkorysým rozměrem displeje. Uživatel ryuok na serveru MacRumors zase upozorňuje na rozdílný poměr stran u jedenáctipalcové verze. Aplikace, které zatím nebyly v rámci aktualizace tomuto poměru přizpůsobeny, mají po obou stranách černé pruhy. U obou verzí tabletu se pak u některých aplikací mohou objevit i černá místa v rozích obrazovky, způsobená zaoblením rohů displejů nových tabletů.

V prvních dojmech pochopitelně přišla řeč i na Apple Pencil druhé generace. Uživatel essjay2009 na Redditu uvádí, že pocit při držení nové Apple Pencil je zcela odlišný od její předchůdkyně. Lidé si dále pochvalují snadnost párování a další celková vylepšení, podle uživatel dvegi na Redditu se také novou Apple Pencil mnohem lépe táhne po displeji iPadu Pro.

Spolu s iPady Pro vydal Apple i nové Smart Keyboard Folio, to se však nesetkalo se stoprocentně pozitivní odezvou: čtenář webu MacRumors s přezdívkou ninethirty ho například označil za „designovou noční můru“. Kryt podle něj stoprocentně nedosedá na tablet, je poměrně objemný a  materiál „budí dojem lacinosti“. Jiní uživatelé ale na druhou stranu tento názor nesdílí a pochvalují si zejména práci s klávesami.

Pořídili jste si – nebo si plánujete pořídit – některý z letošních nových jablečných kousků? Dejte nám vědět do komentářů.

ipad pro fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější