Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Tak problemem je i kvalita. Jako pardon, ale aby macbook pro za 70 tisic mel potize typu otlacenych klaves v obrazovce, tak to uz je pekna ostuda. To nemohou pridat 2mm a zajistit p, aby se toto nestavalo? 9 let stare lenovo, ktere se porad pouziva ma obrazovku bez jedine vady. 6 mesicu stary macbook uz ma vyryty otisk klaves.

  Problemy s motylkovou klavesnici netreba zminovat a zcela nepouzitelny touchbar to jen podtrhava. Mam jej pouze proto, ze bez nej apple neda ctecku otisku prstu. Jako machrovinka je to pekna, ale nulove prakticke pouziti. S kazdou obrazovkou jine funkce a tak jedine k cemu to pouzivam je jas a hlasitost.

  Cook Macům nerozumí a na místo aby bohatství firmy použil k rozvoji Maců, tak je nechá vyhnívat. Pohřbít např. MacSafe o MacBooků, to může udělat jen pako.

  Hlavní důvod vidim v tom, že Apple vede skupina manažerů. Ti nemají žádne vizionářské ambice, hlavní motivací jsou nejlepší čísla na konci finančního roku. Připomíná mi to Apple po odchodu Jobse v letech 1985 až 1991, kdy se mu taky velice dařilo, ale poté nastal pád. Když zemřel Jobs tak Apple prodával 1 iPhone, 1 iPad a 4 Macy, takže se nedalo dělat moc kompromisů, každý produkt musel být nejlepší v rámci kategorie. Teď si můžu na stránkách Applu vybrat z 8 různých iPhonů, 4 iPadů a 7 Maců.

  Sám v dohledné době chystám upgrade z MacBooku Retina 15 z roku 2012 (i7, 16Gb, 256SSD). Chtěl jsem přejít na iMac, ale poslední dobou také čím dál více zvažuji, zda nakonec neskončím u výkonného pécéčka s Windows. Možná je to jen pocit, ale přijde mi, že Apple inovuje pouze věci, které zase až tak osobně neocením – touchbar, zrušení magsafe, honba za žiletkovými profily – nehledě na to, že subjektivně mám pocit, že prémiová kvalita a spolehlivost hw a sw se odráží více v ceně než skutečnosti. V podstatě čekám pouze na představení nových iMaců včetně cen.

  PC je VŽDY lepší volba, než MAC, u kterého platíte 50-100% ceny navíc za značku a hlavně za OS! To dělá z macOS nejdražší operační systém.
  Na PCčku si můžete vše updatovat, pokud chcete, měnit os -např GNU/Linux, nebo HACKINTOSH….
  Je vidět, že spousta lidí, co měla MAC si uvědomuje, že se mohou přesunout jinam, škoda, že to nevidí samotný Apple, který dělá čím dál větší omezení.
  Např. u macmini si prý nepůjde vyměnit ani ram ani hdd, sorry jako, ale zlatý nuc, nebo jiné mini PC!

  Používám Macy od roku 2010 a za celou dobu jsem na něj nedal dopustit. Mám Macbook Pro 2017 s TB a začínám pociťovat nedostatek výkonu, především grafiky při 3D modelaci, takže zvažuju pořízení stolního PC s Win čistě na práci. Mac je určitě uživatelsky přívětivější, což je ale při renderovaní jedno. Apple už v podstatě nedělá počítače pro profesionály (Mac Pro prodává stále verzi 2013) a to že do nových McB Pro dali i9 procesory, které 15mm tlusté tělo nezvládne uchladit je toho příkladem, fyzikální zákony platí i pro Apple. Bez možnosti upgradu HW se nedá vůbec bavit o Macu jako o pracovním stroji.

  Nesouhlasim, kdykoliv musim neco „opravovat“ na manzelcine PC, je to utrpeni. Vas nazor je dan asi tim, ze jste dlouhodobe na Macu nikdy nepracoval, ja na PC ano.

Vložte vlastní komentář

celý text