Zavřít reklamu

Známi developeri zo štúdia Little Lost Fox, so sídlom na Novom Zélande, už čoskoro uvedú na trh jednu zo svojich unikátnych puzzle plošinoviek. Hra Valleys Between neupúta iba nádherne vykonštruovaným grafickým spracovaním, ale taktiež premysleným spôsobom hry. Nejedná sa pritom o žiadnu novinku (aj keď niekoľko nápadov sa určite nájde) na poli herného priemyslu, no máloktorému vývojárovi Indie hier, sa podarí vylíčiť titul ako komplexný zážitok na všetkých frontoch. Tento opis by mal pravdepodobne pasovať aj na pripravovaný počin Valleys Between.

Pri každom titule je najdôležitejšie opísať gameplay a celkový priebeh hry, no v tomto prípade je to viac než obtiažne. Prvky hry sa spájajú a znova oddeľujú v premyslenom cykle. Vašou hlavnou úlohou bude koordinovať jednotlivé políčka v snahe udržať rovnováhu prírody. Počas hry sa budete musieť popasovať s nešvármi v podobe fabrík, tovární a podobných skutočností, ktoré vplývajú na celkovú harmóniu pokojného lesného života.

Myšlienka a v podstate kompletný cieľ hry je naozaj unikátnym výtvorom. 

Priebeh hry sa vám pokúsim vysvetliť na báze praktických príkladov. Váš ťah prebieha vo forme otáčania hexagónov, ktoré môžu disponovať určitými typmi prírodného ekosystému. Tie otáčate jednoducho posunutím prstov po obrazovke. Každý pohyb hexagónu však má v ďalšom priebehu hry vplyv na celkový vzhľad krajiny. Povedzme, že napríklad otočíte políčko, na ktorom je vybudovaná fabrika a premeníte ho na rieku. Tá následne začne obmývať okolité polia, z ktorých vznikne trávnatá krajina. V ďalšom ťahu otočíte trávnaté políčko, na ktorom vyrastie strom. Ak má strom pozitívne podmienky, začnú k nemu pribúdať ďalšie, čím vznikne les. Pri lese sa neskôr objaví dom, z čoho vznikne farma a tak ďalej…a tak ďalej…

V hre sa toh nachádza omnoho viac, no opisovaný postup je jadrom pre pochopenie tematiky Valleys Between. Počas hry sa môžeme stretnúť s vonkajšími vplyvmi, ktoré nám dovolia vracať políčka a následne ich usporiadať iným spôsobom. Pri hraní tohoto titulu je strategický plán na prvom mieste, pričom musíte stále premýšľať aspoň dva kroky vpred. Herná mechanika sa môže na prvý phľad zdať mierne náročná, no tutoriál vám všetko objasní. Hra vyzerá perfektne po všetkých stránkach a všetko zatiaľ nasvedčuje tomu, že sa dočkáme kvalitného herného zážitku, ktorý sa nepochypne zaradí do boja o Apple Design Award.

Valleys Between je momentálne spustená vo forme soft launch v Austrálii a na Novom Zélande, no čoskoro by sme sa mali dočkať globálneho spustenia. O príchode hry vás určite budeme informovať, rovnako ako o prípadných novinkách z tvorcovského štúdia.

valleys
Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.