Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Napíšu dva komentáře a odmítnou se odeslat … prý zpomalte prosím.. Nezlobte se na mne ale poté co je první comment odmítnutý díky nezaškrtnutí políčka souhlasu, jsme nucen stejnou věc popsat znova což je cca 5 minut .. Neblokujete náhodou nepohodlné názory? Jak se člověk vrátí k původně neodeslanému textu? Nebo je prostor pouze pro primitivní komentáře o délce max 2 věty?

  Používa sa defaultný WordPressový algoritmus. Vrátiť späť sa môžete prekvapivo stlačením tlačidla „späť“.

  Ak by sme blokovali nepohodlné komentáre, ten Váš by tu nebol. :)

  já spíš nechápu proč když kliknu na reagovat a nejsem přihlášen a musím se dodatečně přihlásit , se po přihlášení se octnu se na úvodní straně a musím místo kde jsem chtěl reagovat znovu hledat.
  Na stránkách věnujících se PC najmě Apple je to dosti komické , taková nefunkčnost. Pozdravujte Vaše IT „experty“.

  Vaše “ prekvapivé“ tlačítko „spať“, „prekvapivo“ nerieši to čo popisujem – a to že sa nevrátim k povodne napísanému textu ale musím ho celý tvoriť odnovoty … vy „WordPressový odborníci “ .. ako je vidieť dnes može byť WordPressový odborník kde kdo kdo si nie je schopný ani poriadne prečítať pripomienku … (Btw až toto je nepohodlný komentár, ten povodný bol iba neškodný názor … :-D )

  Milý Tony , Vy jste ho znal osobně, že víte, že ne? Z toho co já jsem četl, jeho chování jednoznačně vykazovalo patologické rysy. Třeba namátkou jeho dieta, parkování na invalidech, popírání otcovství, nakonec i to že se neléčil, když měl rakovinu a popíjel jakési lektvary, a co nejspíše způsobilo jeho smrt. Většina lidí z jeho okolí ho časem měla plné zuby – třeba Steve Wozniak, bylo o tom popsáno spousta papíru. Moc nechápu co se mi snažíte podsunout, já jeho osobnost obdivuji a excentrické a arogantní chování mě až tak nevadí, možná proto, že není a nebyl můj šéf. To ale neznamená, že ho budu nekriticky adorovat.
  Na rozdíl od Vás na nikoho z diskutujících neútočním, píšu v obecné rovině, na rozdíl od Vás. Co je na tom arogantního ? Víte vůbec co to slovo znamená?

  Nicméně Steve i tímto potvrdil že je vizionář. Omezený prostor nutí opravdové programátory hledat efektivní řešení. Dnešní boom v zájmu kontinuity prodeje HW produkuje zástupy pseudoprogramátorů lepících jednu knihovnu na druhou a beroucí si zákazníka jako pokusného králíka…. Ostatně že měl pravdu dokumentuje i fakt že jablečný systém běží efektivněji s nižšími nároky na HW.

  To ano ale sucasny musi byt uz poriadne nabobtnaly – len vysoky vykon celkom slusne zahladi naskladane vrstvy

  Každý systém roste s rozšiřujícími se možnostmi, spíše jsme to myslel tak, že například, když napíšu real time measurement aplikaci v Lab View pouze využitím poskládání standardních přiložených knihoven které sice jsou blbuvzdorné ale než se prokoušou ošetřením všech stavů, tak je velikost konečné kompilace nějaká např X a rychlost systému např Y. Když v podstatě tu samou aplikaci vytvořím tak že cíleně „ořežu“ jednotlivé části, bloky atd tak aby si na začátku ověřili na jakém HW pracují a následně zvolili efektivní algoritmus, dostanu se dejme tomu na X/2 a 1,3Y, a pokud půjdu do hloubky a vytvořím to celé pouze v C, nebo (ale to už jsem kacíř :-D) v assembleru tak se dostanu na X/2 a v Y na fyzikální omezení meřící sestavy. Jinak ano, vysoký výkon HW hladí vrstvení a proto si myslím, že mezi výrobci HW a producenty SW a zejména her funguje „přinejmenším“ simbioza , co se expandování objemu týče….

  Výkon grafických aplikácií je v OpenGL na macOSe o 30-70% nižší ako na ostatných platformách. To je možno jeden z dôvodov, prečo Apple prestal podporovať OpenGL a je možné, že ho úplne zo systému odstránia > vendor lock na Metal.

  V porovnani s cim ? S androidem ? To nemuzes porovnavat. IOs bezi na 20 zarizenich v podstate se stejnym hw.Jedna verze androidu bezi na milionech zarizenich a kazdy ma ruzny rozliseni hw atd. Tohle se neda porovnavat. To je jasny ze ios bezi lip kdyz je perfektne optimalizovany par zarizeni.

  „Ostatně že měl pravdu dokumentuje i fakt že jablečný systém běží efektivněji s nižšími nároky na HW“
  Pravdu NEMĚL, byl to akorát arogantní narcistický manipulátor, je pravda, že jako člověk asi nestál za nic moc a k zaměstnancům se choval… škoda psát.

  Apple iOS běží rychle a je „dobře optimalizovaný“ jen zdánlivě:
  1. iOS je rychlý teprve poslední dobou
  2. iPhone mávětšinou HIEND HW
  3. Jobs se na tom nijak nepodepsal, byl to jen panák, práci odvádí lidi a týmy

  Ale jako vizionář byl asi Jobs opravdu skvělý.

  ujišťuji Vás, že iOS je rychlý odjakživa – ten je ale na telefonech
  ale tady jste v komentářích k MackOS což je program z PC.
  Mojave má 5 G na HD a W10 20 G
  to je podstata informace – která ale v článku není. A v to Jobs asi pravdu měl.
  Tí neříkám , že to nebyl psychopat a arogantní já nevím co, což ale vizionáři bývají.

  Ivo: a víte na kolik různých konfigurací se dá bez dalších stahování ovladačů W10 instalovat oproti macOS? Zkuste si tipnout poměr :-)) PS: nejsem zastánce Win10, pracuji s oběma systémy.

  Vy jste ho znal osobně?:O!!!! Tak to klobouk dolů…. Pokud jsem četl, tak měl hlavně charisma a úžasné přesvědčovací schopnosti. Rovněž schopnost prosadit svoje řešení bývá mylně zaměňována za aroganci , zejména lidmi, co se prosadit neumí. S arogancí by u partnerů nepochodil a dlouhodobě ani u kolegů. Nepletete si ho náhodou s panem Shockleym? ;-) nebo Zuckergergerem?

  Práci odvádí lidi a teamy ale někdo tu práci musí nejdříve připravit, naplánovat a následně vést a koordinovat, protože lidi a teamy mají obsedantní potřebu sklouzávat z vytyčené cesty.

  Naopak arogantně mi vyznívají vaše sugestivní nepodložená tvrzení…

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.