Rošáda na vedoucích pozicích v Applu: Týmy pracující na umělé inteligenci vede nová tvář

To, co se víceméně již pár týdnů očekávalo, je konečně potvrzeno i webem Applu. Jablečná společnost totiž včera aktualizovala svou webovou stránku s vedoucími jednotlivých úseků, přičemž na pozici vedoucího pro strojové učení a umělou inteligenci se objevil John Giannanderea, kterého se jí podařilo přetáhnout z konkurenčního Googlu.

John přišel do Applu v dubnu letošního roku z Googlu, ve kterém zastával též pozice úzce spjaté s umělou inteligencí. Přetažení tohoto odborníka na AI je mnohými vysvětlováno jakožto reakce na tvrdou kritiku uživatelů hlavně na adresu umělé asistentky Siri. Ta totiž podle mnohých za konkurencí čím dál více ztrácí a Apple by s tím měl samozřejmě něco dělat. Nová krev ve vedení by tak mohla tento problém změnit. 

Vedení tohoto úseku přebírá John od Craiga Federighiho, který má teď na starosti softwarové inženýrství. Dalo by se tedy říci, že je to z velké části i on, kdo udává směr iOS, macOS a dalším systémům.

Těžko v tuto chvíli říci, zda se Johnovi podaří Siri a celkově umělou inteligenci Applu pozvednout a udělat z ní konkurenceschopnou věc. Už s iO2 12 však přišlo pro Siri velmi pěkné vylepšení ve formě Shortcuts, čili zkratek, které mohou při správném nastavení uživatelům ulehčit jejich dosavadní fungování. Pokud by vás Shortcuts zajímaly více, mrkněte na náš starší článek. 

|
3
Leitz

Diskuze

  Když používáte diktování, můžete si vybrat, zda bude vaše řeč rozpoznávána na Macu nebo serverech společnosti Apple. Při použití vylepšeného diktování převede Mac vaši řeč na text bez odeslání diktovaného textu společnosti Apple.

  Používáte‑li ve svém zařízení funkci Požadavky na Siri a nevylepšené diktování, vše, co řeknete a nadiktujete, je zaznamenáváno a odesíláno společnosti Apple za účelem zpracování vašich požadavků. Společnosti Apple jsou z vašeho zařízení odesílány i další informace, jako je vaše jméno a přezdívka, dále jména, přezdívky a vztahy (např. „můj táta“) v Kontaktech, oblíbená hudba, názvy vašich fotoalb a názvy aplikací nainstalovaných ve vašem zařízení (souhrnně vaše „uživatelská data“). Služby Požadavky na Siri a diktování používají tato data z vašeho Macu k tomu, aby vám mohly lépe porozumět a správně rozpoznávat váš hlasový vstup. Tato data nejsou propojena s ostatními daty, která mohou být u společnosti Apple uchovávána na základě využívání jiných služeb Apple.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz