Zavřít reklamu

Jablečné telefony se chlubí voděodolností již od modelu iPhone 7. Díky krytí IP67 by měly bez problémů vydržet ponořeny pod vodou v hloubce jeden metr po dobu třiceti minut. I díky tomu se tak mnozí dobrodruzi odváží svými iPhony natáčet parádní podvodní záběry, které byly ještě donedávna doménou především akčních kamer.

S velmi povedeným videm se na portálu Vimoe pochlubil i fotograf Frederic van Strydonck. Na svůj iPhone X totiž natočil krátké podvodní video, které mělo původně sloužit jen pro otestování toho, jak si iPhone X vlastně ve fotografování a natáčení pod vodou vede. Nakonec z něj ale vznikly skutečně povedené záběry, které stojí rozhodně za zhlédnutí.

Velmi povedené záběry, nemyslíte? Zaujmout by vás mohlo i to, že byly zachyceny bez jakéhokoliv vodotěsného krytu. Jak už jsem totiž psal výše, původní plán autora bylo jen otestovat, jak si iPhone X ve fotografování a natáčení videí vede, což samo o sobě zabralo jen krátkou chvíli a tudíž nebylo potřeba kryt využít. Tedy alespoň dle jeho názoru. Čas od času se totiž stane, že iPhone pod vodou nevydrží ani minutu a kvůli vadnému těsnění zbudou jeho majiteli jen oči pro pláč. Setkali jsme se však i s případy, kdy vydržel iPhone ve vodě podstatně déle, než co má garantováno skrze IP67. 

iPhone X svým fotoaparátem skutečně vyniká:

Snad se vám tedy video líbilo a navnadili jsme vás na natáčení podobných kousků. Pokud už však podobná videa máte, určitě se o ně s námi podělte do komentářů. Pokud budou skutečně zdařilá, mohou se klidně v některém z našich článků objevit. 

iphone ve vodě

Související články

Dnes nejčtenější

.