Zavřít reklamu

Apple Pay je spuštěno v Polsku pouze pár dní a podle prvních statistik se start opravdu vydařil. Polská stránka TabletOwo zveřejnila informace o tom, jak poláci přijali tuto služby a nakolik ji během prvních deseti dnů využívali.

Spuštění služby bylo v Polsku velmi očekávané, už vzhledem k tomu, že Google (Android) play je zde dostupný od poloviny roku 2016. Bylo tedy otázkou, zda Apple dokáže přilákat dostatek uživatelů i přes dvouleté zpoždění. A jako už častokrát, tak i teď se ukázalo, že nemusí s nějakou technologií přijít jako první, aby byl úspěšný.

Během prvních deseti dnů platilo pomocí Apple Pay už 175 – 200 tisíc uživatelů. Pro porovnání uveďme, že Android Pay využilo během téměř dvou let 300 tisíc lidí. A první čtyři měsíce? Během nich vyzkoušelo tuto službu od Googlu pouze 25 tisíc uživatelů. Tento rozdíl je ještě zajímavější, pokud porovnáme počet uživatelů jednotlivých operačních systémů – Android v Polsku využívá 22 milionů uživatelů, zatímco iOS pouze něco málo přes 500 tisíc.

Placení přes Apple Pay je velmi jednoduché: 

Samozřejmě se nejedná o oficiální statistiky, takže je musíme brát s rezervou. Daleko od pravdy ale určitě nebudou a Applu se start Apple Pay v Polsko neskutečně vydařil. Mohlo by to znamenat větší zaměření na střední Evropu a tím pádem i větší naději, že se brzy dočkáme této služby i u nás? To je dost možné a navíc si troufneme tvrdit, že by i v České republice uživatelé Apple Pay hojně využívali. Přeci jen jsme ohledně bezdrátových plateb a terminálů jednou z nejpokrokovější zemí a málokde nalezneme možnost platit pouze kontaktní kartou. Čekáte také na příchod Apple Pay do ČR nebo byste tuto službu nevyužívali? Dejte nám vědět v komentářích!

apple pay cash fb

Související články

Dnes nejčtenější

.