Zavřít reklamu

Inteligentní reproduktory jsou především v zahraničí velice oblíbené. Ovšem v posledních několika týdnech se objevily příběhy spojené s těmito zařízeními, z nichž až běží mráz po zádech. Vzpomeňte si na květen, kdy jsme vás informovali o tom, jak Amazon Alexa nahrála rozhovor o podlahách z tvrdého dřeva, který žena vedla se svým manželem, a potom nahrávku odeslala náhodnému kontaktu ze svého seznamu.

Další příběh je ještě hrůzostrašnější. Třicetiletý Shawn Kinnear žijící v San Francsicu tvrdí, že slyšel digitální pomocnici, jak říká: „Pokaždé, když zavřu oči, vidím umírat lidi.“ Kinnear dodává, že poté následovala ta nejhorší a nejdelší tichá chvíle, jakou kdy zažil.

Kinnear měl inteligentní reproduktor v obývacím pokoji a v televizi měl puštěný Šestý smysl. Jakmile se vrátil zpět z kuchyně, uslyšel, jak Alexa říká výše uvedenou strašidelnou větu. Bohužel, není k dispozici žádné video či nahrávka.

Kinnear uvedl, že jeho partner Paul používá zařízení Echo pro zjišťování počasí a sportovních výsledků. Paul si však bude muset najít jiné zařízení, které mu bude poskytovat tyto informace, protože Kinnear uvažuje, že se inteligentního reproduktoru zbaví.

„Alexa se nachází v obývacím pokoji. Měl jsem v televizi puštěný Amazon Prime, ale televizi jsem pozastavil, protože jsem byl v kuchyni, a když jsem se vrátil, Alexa řekla tu větu. Pak jsem požádal Alexu, aby prohlášení zopakovala, a ona řekla, že mi nerozumí,“ řekl Kinnear. Amazon se prozatím k situaci nevyjádřil.

alexa

Dnes nejčtenější

.