Chystá se nás Facebook špehovat? Jeho nejnovější patent to naznačuje

Také se vám občas stane, že si s někým povídáte například o tom, že se vám rozbila televize a když jdete druhý den na internet, všude na vás vyskakují reklamy od prodejců elektroniky s tím, že právě jejich nabídka nové řady televizorů je ta nejlepší? Většinou se jedná o náhodu nebo skutečnost, že jste už vlastně na nabídku několika obchodů před pár dny koukali a díky cookies tak stránky vědí, jaké zboží vám nabízet. Nebo se opravdu vyplatí zalepovat kameru a mikrofon u svých zařízení, aby jsme nebyli špehováni?

Bude nás moci Facebook špehovat například i přes mobilní telefon?: 

Facebook sice prohlašuje, že nebude nikdy využívat technologii pro špehování svých uživatelů, to ale neznamená, že pro to nemají prostředky. Zjistilo se totiž, že právě Facebook vlastní velmi zajímavý patent. Ten umožňuje vzdáleně zapnout mikrofon vašeho telefonu, který začne nahrávat okolní zvuk. Zajímavý je způsob, jakým je možné to provést – mikrofon by se totiž aktivoval zvukovým signálem, který lidské ucho nerozezná. Tento zvuk může být obsažen například v televizní reklamě a daná společnost se tak ihned dozví, co si veřejnost o jejich inzerovaném produktu myslí.

Zní to jako sen pro inzerenty, ale co by to znamenalo pro uživatele těchto zařízení? Žádná jistota soukromí, které je už tak v dnešní době dost narušováno. Facebook samozřejmě tvrdí, že nemá plány využívat tento patent a že je běžnou praxí si patentovat mnoho technologií, které nebudou nikdy využity. Můžeme jim to ale věřit?

| | Zdroj
3
Leitz

Diskuze

  Reklamy všude samé reklamy ! Svět se zbláznil . Nejvíc mě vytačí reklamy na messengeru to je tak vlezlé !! stále dokola to ohlašuju jako spam a stejně mi to pořád chodí ! Nevíte někdo o kvalitní náhradě za messenger ? Kdy konečně pochopí že pokud něco nechci a nemám o to zájem tak to ani žádná posraná reklama nezmění ? Na tohle by se Apple mohl ještě více zaměřit a snažit se své uživatele ještě více před tímto zabezpečit.

  Reagovat

  Tohle pozoruju jiz min 2-3 roky.Divam se na nejaky porad a YouTube mi ho nabidne k shlednuti..nahoda?…vola mi istalater a vecer mi ho FB nabidne do přátel…nahoda?…bavime se o necem v hospode u piva 2. den mi to nabidne Google reklama…delaji to naprosto vsichni akorat vsichni tvrdi,ze ne.Kdy se to konecne začne rešit?Kolik „skalndalu“ jeste bude potreba?

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz