Zavřít reklamu

Apple před několika dny vypustil do světa první beta verzi systému iOS 12 pro veřejné beta testery. Pokud tedy chcete používat iOS 12 ještě před oficiální ostrou verzí, která spatří světlo světa v září letošního roku, stačí postupovat podle tohoto návodu.

Apple se v systému iOS 12 zaměřil především na vylepšení výkonu a jemná vyladění na úrovni CPU, která mají výrazně zlepšit rychlost, latenci a dobu odezvy i na starších zařízeních, jako jsou iPhone 5S a iPad Air 2. Apple však k systému připojil i celou řadu užitečných funkcí a nějaká vylepšení uživatelského rozhraní. Přestože se jedná teprve o beta verzi, podle mnohých uživatelů je tato verze iOS lepší než nynější iOS 11.4. Přinášíme vám proto 5 důvodů, které by vás mohly přesvědčit, proč na svůj iPad nainstalovat iOS 12 už nyní. Bedlivě číst by měli hlavně majitelé starších strojů, kterým iOS 11 jejich iPad téměř usmrtil.

Hlavní změny v uživatelském rozhraní

Apple provedl několik změn v uživatelském rozhraní a konfiguraci ikon. Pokud se například chcete dostat do ovládacího centra, tak musíte potáhnout z pravého horního rohu obrazovky směrem dolů, nikoliv zespoda nahoru jako v iOS 11.

Dále se při otevření ovládacího centra v horní části zobrazí stavový řádek včetně baterie, hodin a indikátorů sítě a připojení. Digitální hodiny se navíc přesunuly ze středu stavového řádku doleva a indikátor baterie, Wi-Fi/LTE a Bluetooth zase doprava. Uprostřed v horním stavovém řádku tak žádné ikonky už nenajdete.

Jak se začalo spekulovat, takové změny by mohly zdánlivě naznačovat, že Apple připravuje další generaci iPadu Pro, která by se pochlubila TrueDepth systémem a Face ID namísto Touch ID.

Control-Center-iPad

Aplikace pro měření

V současné verzi iOS 12 je užitečná aplikace zvaná Measure, o které se Apple krátce zmínil i na vývojářské konferenci WWDC. Aplikace vychází z frameworku ARKit 2.0 a poskytuje uživatelům snadný a přesný způsob digitálního měření objektů ze skutečného prostředí. Ovšem aplikace je k dispozici pouze na modelech od 9,7palcového iPadu páté generace a od iPhone 6s.

Skvělé vylepšení výkonu

Zřetelné je v iOS 12 také vylepšení rychlosti, což poznáte už jen při prostém pohybování se v systémovém menu. Aplikace jako Fotoaparát se otevírá mnohem rychleji než na iOS 11. Zároveň se na obrazovce mnohem rychleji zobrazuje samotná klávesnice. Společnost se rozhodla výrazně optimalizovat celkový výkon, což je opravdu znát.

Čas u obrazovky a další nové funkce

V první beta verzi iOS 12 se objevila funkce Čas u obrazovky, kterou můžete znát i pod anglickým názvem Screen Time. Stačí jít do Nastavení a pod nabídkou Nerušit najdete funkci Čas u obrazovky, kde si snadno nastavíte maximální dobu, kterou chcete strávit v jednotlivých aplikacích.

Screen-Time-iPad-Pro-iOS-12

Rozšířené možnosti multitaskingu

Jestliže vlastníte iPad z roku 2017 a 2018, případně iPad Air druhé generace, potom vám iOS 12 nabídne rozšířené možnosti multitaskingu, které byly doposud určené pouze iPadům Pro. Pracovat tak můžete až se třemi otevřenými panely aplikací současně, přičemž dvě okna budou v režimu Split View a jedno Slide Over. Více se dočtete zde.

ipad fb

Související články

Dnes nejčtenější

.