Zavřít reklamu

Chystáte se letos na dovolenou k moři a chcete vzít s sebou svůj iPhone? Pak vás možná bude zajímat, jak se starat o svůj iPhone u moře. Společnost Apple sice vyrábí své iPhony čím dál odolnější, zázraky ale nedokáže. V duchu hesla „better safe than sorry“ si můžete v dnešním článku přečíst, jak ochránit svého jablečného miláčka před poškozením slanou vodou, pískem nebo vysokými teplotami.

Nešetřete na krytu

Všichni jistě víme, že kryt má telefon především chránit. Přesto se ale najde spousta uživatelů, kteří kryt používají zejména z estetických důvodů. Dovolená patří mezi situace, v nichž byste na ochranu svého iPhonu měli klást vyšší důraz, než obvykle, a začít můžete právě u krytu. Existuje řada e-shopů, v jejichž nabídce najdete skvěle vypadající kryty za pár desítek korun, ty ale váš iPhone příliš dobře neochrání. Při výběru krytu na dovolenou je potřeba klást důraz na faktory, jako je vysoká teplota (vyhněte se koženým krytům a krytům v tmavých barvách), zvážit můžete také voděodolnou variantu. Novější modely iPhonů sice mají odolnost třídy IP67, na poškození vodou se ale záruka společnosti nevztahuje. Pokud si svůj iPhone budete brát na pláž, zvažte také ochranu Lightning portu, případně portu pro připojení sluchátek – jistě nechcete, aby se vám do něj dostal písek a další nečistoty.

Vždy ve stínu

Chránit iPhone před přímými slunečními paprsky může vypadat jako samozřejmost, řada lidí ale tento krok zanedbává. Působení vysokých teplot může mít přitom na vaše zařízení devastující účinky. Svůj iPhone byste neměli nechávat nejenom na přímém slunci, ale ani za oknem na stole nebo zamčeném voze. V případě opravdu extrémních teplot své iOS zařízení raději zkrátka úplně vypněte. Mějte neustále na paměti, že iPhone se neumí chladit sám a škody, způsobené vysokými teplotami, lze jen těžko napravit.

Letní sklo

Chráníte svůj iPhone speciálním tvrzeným sklem nebo fólií? Pokud ne, dovolená u moře je skvělým důvodem pro pořízení tohoto užitečného doplňku. Investice několika stovek korun a pár minut, které vám instalace skla zabere, je směšná ve srovnání s variantou, kdy by se vám rozbil displej a vy byste museli do jeho výměny investovat o poznání vyšší částku i čas. Sklo chrání displej vašeho telefonu nejen před poškozením pádem, ale i před drobnými oděrkami, které může způsobit písek na pláži krystaly soli na telefonu. Existují i skla, bránící odleskům a chránící před UV paprsky, což na dovolené u moře určitě oceníte. Pokud pak sklo nepoužíváte, minimálně telefon důkladně po příchodu zpět do apartmánu oprašte a otřete tak, aby na něm žádné nečistoty nezbyly. Vyvarujete se tak nepěkným škrábancům.

Dovolená pro iPhone

Pro někoho může být těžké vydržet delší dobu bez toho, aby bral svůj smartphone do ruky a kontroloval novinky na sociálních sítích, zprávy a další nezbytné věci. Zkuste ale na dovolené u moře dopřát dovolenou i svému iPhonu. Facebook se bez vás jistě obejde, váš nadřízený možná také. Teploty v létě mohou dosahovat extrémních výší a není dobré jim vystavovat svůj iPhone, jehož používáním jeho teplotu ještě více zvyšujete. Nenabíjejte ho na pláži – pokuste se své zařízení nabít ve chvíli, kdy jsou teploty nižší, tedy ráno nebo večer, a vybíjení přes den zamezit tím, že ho nebudete tak intenzivně používat. Pokuste se přes den vypínat funkce, které zrovna nepotřebujete.

Když dojde k nejhoršímu

Pokud se stane, že váš iPhone přes veškerá opatření přijde do nechtěného styku s vodou, rozhodně nezkoušejte, jaké funkce voda zasáhla, ale okamžitě své zařízení vypněte. Pokuste se nenásilně (bez třesení) z iPhonu odstranit veškerou přebývající vlhkost a vyvarujte se rychlému vysoušení vystavením iPhonu vysokým teplotám. Panika a touha po získání iPhonu zpět vás možná bude nutit k nejrůznějším DIY záchranným postupům, nejlepší je ale péči o utopený iPhone přenechat odborníkům. Více informací se můžete dočíst zde.

iPhone on beach fb Unsplash

Související články

Dnes nejčtenější

.