Zavřít reklamu

Pokud vám na vašem jablečném zařízení záleží a nechcete, aby se v případě nechtěného pádu zničilo, tak s největší pravděpodobností používáte kryt. Kryty na mobilní telefony už jsou samozřejmostí, v dnešní recenzi se ale podíváme na tvrzený kryt pro váš MacBook. Konkrétně jsem na mém MacBooku Pro 2017 13″ vyzkoušel kryt od společnosti Tucano v černé barvě a musím říct, že mě příjemně překvapil. Společnost Tucano vyrábí tyto kryty pro téměř všechny MacBooky. Pokud i vy máte o svůj MacBook strach a v případě pádu chcete následky snížit na minimum, tak jste tady dnes naprosto správně. Pojďme na to.

Oficiální specifikace

Kryt na MacBook s názvem Tucano není až tak ničím zajímavý. To ale ani náhodou neznamená, že je špatný, ba naopak – svou úlohu plní dokonale. Kryt Tucano je vyrobený z velice pevného polykarbonátu. Dokáže vaše zařízení bez problémů ochránit před škrábanci a rýhami, které se bohužel časem na vašem zařízení objeví. Kryt je z části průhledný, tudíž na zadní straně MacBooku bude přes polykarbonát pronikat logo Apple. To samozřejmě v prvé řadě zajistí to, že budou všichni okolo vědět, s čím pracujete. Na druhou stranu obal různými barvami dokáže z vašeho MacBooku udělat designovou pecku. Pokud už vás tedy omrzel šedý vzhled MacBooku, můžete trefit dvě mouchy jednou ranou. Zařízení pomocí tohoto krytu ochráníte a zároveň bude váš Mac vypadat skvěle. Na spodní straně se nachází vyměnitelné, protiskluzové „nožičky“, kdy jedna sada už je nalepena přímo na obalu a druhou sadu dostanete přibalenou zdarma. A pokud máte strach, že by se váš MacBook mohl v krytu začít přehřívat, tak vás vyvedu z omylu. Kryt Tucano má v sobě totiž průduchy, které zaručí, že vašemu jablečnému miláčkovi nebude horko.

Balení

Balení krytu Tucano pro MacBook vás nikterak neoslní, ale ani neurazí. V případě, že se rozhodnete vaše zařízení chránit a kryt si objednáte, přijde vám papírová krabice s brandingem. Z přední strany ihned uvidíte, jak bude s barevným krytem váš MacBook vypadat, ze zadní strany se poté nachází popisky. Uvnitř krabice se nachází pečlivě zabalený kryt, společně s náhradními protiskluzovými nožkami.

Zpracování a využití

Když jsem si poprvé na můj MacBook kryt nasadil, tak se mi popravdě moc nelíbil. Každopádně po pár dnech jsem mu přišel na chuť. Jak už jsem zmínil v úvodu, k recenzi jsem si vybral tmavou verzi tohoto krytu a musím říct, že jsem rozhodně nešlápl vedle. Černá barva krytu je velice elegantní a zajímavá. Z vašeho MacBooku udělá pouhým nasazením úplně jiné zařízení, tedy samozřejmě, co se designové stránky týče.

Bez obalu jsem MacBook osobně nosil v tašce, kterou jsem si koupil, jelikož jsem se bál, že bych si MacBook poškodil poškrábáním nebo pádem. Tento kryt mi tedy umožnil Mac nosit bez tašky. A co je na tom to nejlepší, nebál jsem se ho používat i venku. Bez problému jsem ho tedy mohl položit na venkovní stůl bez pocitu, že by mi nečistoty na stole mohly MacBook poškrábat. Jsem přesvědčený o tom, že mě tento kryt už několikrát ušetřil od toho, aby se na mém Macu objevila rýha. Jednu nevýhodu ale přece jenom kryt má, Pokud máte nejnovější MacBook a jste závislí na redukcích, není možné kryt použít s redukcemi, které připojeny přímo k portu a „prodlužují“ tělo Macu bez kabelu. Kryt totiž chrání i boční strany vašeho zařízení a pokud byste takovou redukci chtěli použít, musíte kryt sundat.

Slevový kód

Ve spolupráci se společností iPouzdro.cz jsme si pro vás opět připravili 10% slevový kód, který můžete uplatnit na veškeré příslušenství k MacBookům. Stačí při objednávce zadat kód (bez uvozovek) „lsamacbook„. Kód je platný do 19. června 2018, a proto určitě neváhejte a uplatněte jej co nejdříve.

Závěr

Dle mého názoru je kryt Tucano opravdu skvělou volbou, pokud si nechcete zničit zařízení za desítky tisíc korun. Záleží tedy jen na vás, jestli obětujete několik stovek za kryt nebo několik tisíc za nové zařízení. MacBook navíc s krytem nevypadá vůbec špatně, ba naopak je v něm MacBook velice luxusní a elegantní – tedy alespoň v černé verzi krytu. Doufám, že jsem vás dokázal přesvědčit o tom, že využití a kvalita zpracování krytu je skvělá a jeho koupí rozhodně nevkročíte vedle. Úplným závěrem bych rád poděkoval společnosti iPouzdro.cz za zapůjčení krytu Tucano.

Veškeré příslušenství k MacBookům a také kryty Tucano můžete zakoupit buď z odkazu výše a nebo přímo na prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha.

rsz_ipouzdroprodejna
tucano_ipouzdro-fb

Dnes nejčtenější

.