Zavřít reklamu

Powerbanka je v dnešní době zařízení, které už je většinou součástí každé rodiny. Chytré telefony toho na baterii, přiznejme si, tolik nevydrží a v případě, kdy potřebujete rychle dodat šťávu vašemu zařízení, je právě powerbanka to, po čem sáhnete jako první , není-li po ruce elektrická zásuvka. Kdysi powerbanka představovala pouze jakousi krabičku, která byla nabitá energií a vy jste si pomocí ní mohli nabít telefon. To už tak ale v dnešní době není. I powerbanky se staly designovými doplňky a setkáváme se s různými typy. Některé powerbanky mají možnost nabíjet více zařízení, některé zase podporují „rychlonabíjení“, jiné zase mají displej, který ukazuje momentální kapacitu baterie. A když všechny tyto aspekty spojíme, vznikne nám powerbanka od Cellularline, na kterou se v dnešní recenzi podíváme.

Oficiální specifikace

Powerbanka od Cellularline, přesněji Cellularline FreePower Manta 12000, má v sobě zabudované baterie, které mají dohromady 12000 mAh. To znamená, že například v případě iPhonu SE jej pomocí této powerbanky zvládnete nabít 9x. Další dominantou, která se jen tak nevidí, je LED displej, který vás informuje o tom, kolik procent energie v bateriích ještě zbývá. Cellularline FreePower Manta navíc disponuje podporou rychlého nabíjení, a to jak vašeho zařízení, tak powerbanky samotné. Zároveň můžete najednou dobíjet až dvě zařízení. Powerbanka navíc není ani nijak objemná – její rozměry jsou 13 cm × 7 cm. Hloubka poté lehce přesahuje 2 cm.

Balení

Pokud se rozhodnete právě pro powerbanku od Cellularline, se kterou rozhodně nešlápnete vedle, můžete se těšit na příjemně zpracované balení. Balení powerbanky je velice jednoduché, ale samozřejmě neurazí. Na přední straně krabičky můžeme, jak už to bývá zvykem, najít produktovou fotku společně s celým názvem externí baterie a jejími hlavními přednostmi. Po bocích krabičky nalezneme branding a na zadní straně se nachází informace o powerbance v několika jazycích. Z pravého boku poté můžeme odklopit přední stranu krabičky. Po odklopení na nás vykoukne powerbanka v celé své kráse. Na levé straně si poté můžeme prohlédnout, jak vypadá Cellularline FreePower Manta 12000 nejen zevnitř. Najdeme zde popsány veškeré hlavní funkce a přednosti externí baterie, abyste před koupí věděli, do čeho jdete. Uvnitř balení se tedy nachází powerbanka samotná, poté krátký microUSB kabel pro nabíjení a manuál. Lightning kabel nebo jiný kabel pro nabíjení vašich zařízení součásti balení není, musíte tudíž použít svůj.

Zpracování

Zpracování je dle mého názoru dominantou celé powerbanky. Když jsem ji poprvé rozbalil a prohlédl si ji, přišla mi vcelku obyčejná. Po několika minutách jsem si ale všiml, že se jedná o opravdu skvěle zpracovaný výrobek. Tělo powerbanky je vyrobeno z vysoce odolného pogumovaného materiálu, který jednak skvěle padne do ruky a jednak se nebojím říct, že powerbanku zcela jistě ochrání před případným pádem. Vše důležité se ale nachází na horní části powerbanky. Zde nalezneme microUSB konektor, pomocí kterého se powerbanka nabíjí a vedle něj dva klasické USB konektory, pomocí kterých můžeme nabíjet dvě zařízení najednou. Úplně na pravé straně se poté nachází nenápadné tlačítko, pomocí kterého se powerbanka aktivuje. Na pogumovaném těle se dále nachází logo Cellularline, ikona rychlonabíjení a na zadní straně poté nalezneme základní informace o powerbance, jako je například její kapacita, hodnota vstupu, výstupu a další.

Osobní zkušenost

Jak už jsem psal výše, tato powerbanka mě oproti jiným doopravdy nadchla. Nejedná se totiž o obyčejnou powerbanku, kterou koupíte ve výprodejní části elektra – jedná se o powerbanku, která má přidanou hodnotu. Osobně jsem nikdy předtím powerbanku nepoužíval, ale poté, co se mi dostala do rukou, ji tahám všude s sebou. Nemusím se tedy strachovat, že by se mně nebo mým kamarádům vybil mobilní telefon nebo jakékoliv jiné zařízení. LED displej powerbanky je taktéž něco, co vzbuzuje pozornost – s displejem totiž nemusíte jen odhadovat, kolik tak asi zbývá energie. Jednoduše stačí powerbanku aktivovat a vy tak hned víte přesné procento současného stavu nabití. Taktéž, co mě velice překvapilo, je skutečnost, že i při současném nabíjení dvou zařízení jsem nepostřehl, že by se powerbanka začala zahřívat – za tohle určitě obrovský palec nahoru. Externí baterie od Cellularline je doopravdy skvělým kouskem, a to jak po technologické, tak po designové stránce. Doopravdy vůči ní nemám jedinou výtku, ve své cenové relaci se jedná o produkt, který nemá konkurenci.

Závěr

Pokud i vy hledáte jednu z lepších powerbanek, která nepředstavuje baterie obalené kusem plastu s jediným výstupem, nýbrž skvělé zpracování z vysoce kvalitních materiálů, s možností rychlonabíjení až dvou zařízení najednou společně s velice užitečným LED displejem, který vás informuje o současném stavu nabití, myslím si, že jste právě našli to, co hledáte. Externí baterie Cellularline FreePower Manta 12000 navíc disponuje funkcí, která při připojení rozpozná vaše zařízení a automaticky tak určí nejvhodnější „nabíjecí mód“. Nestane se tak tedy, že by vám powerbanka poškodila baterii vašeho zařízení. Tuto powerbanku vám s klidnou hlavou můžu jen a jen doporučit, jelikož mě její používání při zapůjčení dovedlo k jejímu pořízení.

Slevový kód

Ve spolupráci se společností iPouzdro.cz jsme si pro vás připravili 10% slevový kód, který můžete uplatnit na všechny powerbanky v nabídce. Stačí při objednávce zadat kód (bez uvozovek) „lsapower„. Kód je platný do 29. května 2018, a proto určitě neváhejte a uplatněte jej co nejdříve.

Veškeré powerbanky můžete zakoupit buď z odkazu výše a nebo přímo na prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha.

rsz_ipouzdroprodejna
cellularline_fb_ipouzdro

Dnes nejčtenější

.