Zavřít reklamu

Minulý mesiac prebehlo v TestFlighte beta testovanie pripravovanej aplikácie Steam Link od Valve. Ohlasy mnohých testerov a odborníkov v aplikačných orkuhoch vyzdvihovali betu ako výborný komunikátor medzi užívateľom a Steam účtom, čo naviac na obrazovkách zariadení s iOS fungovalo naozaj perfektne. Žial, obchodné konflikty medzi spoločnosťou Valve a Applom, ktorých dôvodom bolo neoficiálne realizovanie, vyvrcholili k zamietnutiu tohoto projektu na iOS. Kameňom úrazu sa stal aj negatívny pohľad Applu na samotné testovanie, keďže v ňom nebol zahrnutý tím App Review.

Krátko na to sme však počas WWDC mohli vidieť zmenu interných pravidiel a zmluvných podmienok spoločnosti Apple namierené voči vývojárom a developerom aplikácií v App Store. Iskrička nádeje na Steam Link od Valve sa tak napokon predsa len ukázala. Ako sa bude toto kontroverzné doťahovanie medzi Applom a Valve vyvíjať v najbližšom období?

Pred niekoľkými dňami spoločnosť Valve vydala aktualizovanú verziu aplikácie Steam Link na testery TestFlight, ktorá okrem niekoľkých vylepšení používateľského rozhrania (ako test výkonnosti siete pri prvom spárovaní počítača)  tiež odstránila možnosť nakupovať čokoľvek prostredníctvom aplikácie samotnej. Tento krok bol podniknutý na podnet Applu, z dôvodu novej smernice o podmienkach používania. Ide o smernicu 4.2.7 časť C, ktorá znie nasledovne: „Akékoľvek UI, ktoré sa objaví v klientovi, sa nepodobá zobrazeniu iOS alebo App Store, neposkytuje užívateľské rozhranie podobné obchodu a nedisponuje možnosťou prezerania, vyberania a kupovania softvéru, ktorý nie je vopred vlastnený alebo licencovaný používateľom.“

Keď sa pripojíte k počítaču pomocou aplikácie Steam Link a prezriete si obchod, tak tlačidlo, ktoré predtým slúžilo na kupovanie uvedeného herného obsahu už nenájdete. To sa zmenilo na možnosť, ktorá uvádza „K dispozícii na zakúpenie z počítača“. Zaujímavé však je, že stále môžete komunikovať so službou Steam Marketplace pomocou prostriedkov, ktoré už máte vo svojej Steam peňaženke. Z technického hľadiska, je aplikácia Steam Link v plnom súlade s novými pravidlami spoločnosti Apple, keďže je možné kupovať prostriedky do už vlastnených hier a nie hry a softvér samotný.

Steam

 

Související články

Dnes nejčtenější

.