Zavřít reklamu

Úspěšné ukončení studia je jednou z nejradostnějších chvil v životě takřka každého člověka. Ať už se jedná o vysokou školu, maturitní zkoušku, výuční list či dokonce “pouhou” základku, radost z úspěšného absolvování je většinou velká. Každý absolvent se pak chce zpravidla se svou školou rozloučit v rámci klasických ceremoniálů, které jsou na škole zvyklostí. Co když se ale nemůžete na tento výjimečný den dostavit osobně, ale rádi byste svou radost přesto sdíleli s ostatními? I na tohle existuje zajímavé řešení.

Studium na jedné americké střední škole úspěšně zvládla i mladá Cynthia, kterou už jen čekalo slavnostní předávání vysvědčení. Co však čert nechtěl, Cynthia musela být kvůli zdravotním komplikacím převezena minulý týden do nemocnice, kvůli čemuž bylo zúčastnění se na slavnostním ceremoniálu po boku svých spolužáků prakticky nemožné. Tedy alespoň to fyzické. 

V některých amerických nemocnicích je již pár let možné půjčit si speciálního robota, který má místo hlavy iPad. Pacient pak dostane druhý iPad, skrze který jej ovládá a vidí, co má robot před sebou. Na iPadu, který má robot místo hlavy, je pak naopak přímý přenos ovládajícího pacienta. Díky tomu tak mají hospitalizovaní pocit, že se mohou i přes upoutání na lůžko či v lepším případě na nemocniční pokoj, určitým způsobem pohybovat i v prostorách, do kterých momentálně nemohou. A právě tento robot byl skvělým řešením absence Cynthie na závěrečném školním ceremoniálu. Dívenka se totiž díky němu na pódium přeci jen dostala a svou chvilku slávy si užila. Robot, který byl dokonce do slavnostní róby převlečen, tak posloužil opravdu dobré věci.

Je hezké, jak dokáží technologie alespoň částečně vyřešit některé problémy, nemyslíte? Je sice jasné, že fyzickou přítomnost nenahradí, svou službu přeci jen udělají. A co vy, dokážete si představit, že byste si pro své maturitní vysvědčení poslali takovéhoto robota a gratulace od učitelů přebírali jen skrze obrazovku iPadu? 

66ABD16E-6CFC-4944-8E5B-8D5D1A6A4E11-780x430

Dnes nejčtenější

.