Zavřít reklamu

Nadnárodní investiční banka Barclays přišla se zajímavými prohlášeními. Analytik Mark Moskovitz, který odhaduje pohyb akcií Applu a poptávku po iPhonu X, předpovídá klesající prodeje vlajkové lodi Applu. Zajímavější je ale jistě zpráva Blayna Curtise, jenž se domnívá, že v balení letošních iPhonů bude chybět redukce pro 3,5mm jack, který Apple dodával v balení od roku 2016, kdy představil iPhony 7 a 7 Plus bez jacku. Analytici v tomhle bodě analýzy výslovně říkají, že se jedná pouze o spekulaci, více budou prý vědět na přelomu května a června. Ať to dopadne jakkoli, Apple podle Curtise bude redukci nabízet i nadále. U nás je nyní k dostání za cenu lehce pod 300 korun. Odstraněním redukce pro 3,5mm jack by se však mohl Apple snažit přesvědčit ještě více svých zákazníků, že je čas přejít na bezdrátová sluchátka, jelikož je podle něj právě bezdrátové připojení připojením budoucnosti.

Co se údajných klesajících prodejů iPhonů X týče, Moskovitz je odhadoval již minulý měsíc a za svým tvrzením si stojí i nyní. Hlavním problémem je prý stále vysoká cena. Prodeje iPhonu dle jeho analýzy narostou s uvedením 6,1“ verze s LCD displejem, ovšem ani tenhle model prý tržby Applu nezvýší, protože se bude jednat jen o krátkodobý prodejní boom.

Jak to je doopravdy s prodeji iPhonu X za první čtvrtletí roku 2018 se dozvíme 1.května, kdy Apple zveřejní zprávu o svých příjmech za rok 2018. Většina analytiků, včetně těch nejlepších z Wall Street, ale neočekává lichotivé zprávy. Je jasné, že s blížícím se termínem představení nových iPhonů budou prodeje klesat. Zcela jasno však budeme mít až dnes večer, kdy vám první zprávy o této události přineseme. V průběhu večera a zítřka pak na našem webu naleznete i spousty dalších zajímavostí, které při oznamování finančních výsledků zazní.

iPhone-X-unboxing-render-2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější